Kwiecień miesiącem autyzmu! Pobierz ebooka i odbierz specjalny rabat Sprawdź szczegóły
instytut mikroekologii

Instytut Mikroekologii to pierwsza jednostka medyczna w Polsce oferująca komercyjne badania mikrobioty jelitowej. Założycielką Instytutu Mikroekologii jest dr n. med. Mirosława Gałęcka, lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Jesteśmy interdyscyplinarnym zespołem specjalistów różnych dziedzin, tworzonym przez lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, dietetyków, biologów, konsultantów, pracowników działu recepcji i administracji oraz działu naukowego i promocji. Nasza siedziba mieści się w Poznaniu, przy ul. Sielskiej 6. To tutaj znajduje się laboratorium Instytutu Mikroekologii. Mamy Oddział w Warszawie, a także jednostki partnerskie i współpracujące na terenie całej Polski. Wspieramy zdrowie naszych pacjentów już ponad 16-lat. Od tego czasu zaufało nam ponad 100 tysięcy osób. Często trafiają do nas pacjenci z trudną i długą historią medyczną, którzy nie znaleźli dotąd wystarczającego wsparcia. W Instytucie Mikroekologii stawiamy na zintegrowany system pomocy, na który składa się: diagnostyka, opieka lekarza i dietetyka oraz indywidualny dobór zaleceń i terapii. Dbamy o zapewnienie standardów opieki na najwyższym poziomie od początku naszej działalności. Oznacza to dla nas przede wszystkim kompleksowe podejście do zdrowia oraz zapewnianie dostępu do specjalistycznych badań diagnostycznych najwyżej jakości. Ciągle się rozwijamy i udoskonalamy bazując na najbardziej aktualnej wiedzy medycznej oraz dotychczasowym doświadczeniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszą jednostką macierzystą w Niemczech – Herborn, która wspiera nas swoim ponad 60-letnim doświadczeniem.

Siedziba Poznań

Instytut Mikroekologii w Poznaniu mieści się przy ul. Sielskiej 6. Znajdują się tutaj gabinety lekarskie oraz laboratorium diagnostyczne i punkt pobrań. Umówisz się tu na konsultację lekarską lub dietetyczną. Wśród naszych lekarzy znajdują się:

Oferujemy holistyczne wsparcie chorób przewlekłych, które mają swoje źródło w dysbiozie jelitowej. Udzielamy pomocy w przypadku:

  • dolegliwości jelitowych (gastroenterologicznych),
  • alergii i atopii,
  • nawracających infekcji,
  • chorób autoimmunizacyjnych,
  • nowotworowych,
  • nadwagi i otyłości,
  • niepłodności,
  • zaburzeń neurorozwojowych ze spektrum autyzmu,
  • a także chorób psychiatrycznych, takich jak depresja.

Lekarze na podstawie całościowego wywiadu zdrowotnego, proponują odpowiednie badania diagnostyczne. W oparciu o wyniki badań, możliwe jest następnie zaproponowanie całkowicie zindywidualizowanej terapii wspierającej zdrowie.

Nasze działanie ukierunkowane jest na znalezienie, a następnie wyeliminowanie przyczyny objawów chorobowych.

Aktualny stan badań naukowych potwierdza, że większość dolegliwości i chorób ma swoje źródło w jelitach i dysbiozie jelitowej.

Nasi specjaliści dysponują wiedzą oraz narzędziami diagnostycznymi pozwalającymi na ustalenie tego, w jakim stanie jest mikrobiota jelit pacjenta. Specjalizujemy się w diagnostyce oraz terapii mikrobioty jelit i pochwy, a także nadwrażliwości pokarmowych. Od ponad 15 lat doskonalimy się w doborze indywidualnej terapii mikrobiologicznej (probiotycznej) na podstawie wyniku badania mikrobioty jelit.

Nieodłącznym elementem terapii jest modyfikacja nawyków żywieniowych, diety i stylu życia, dlatego stawiamy na interdyscyplinarny zespół terapeutyczny. Po ustaleniu zaleceń lekarskich,możesz skorzystać ze wsparcia dietetyka. Nasi lekarze szukają rozwiązań nawet w bardzo trudnych przypadkach medycznych i oferują zintegrowany system pomocy. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie i całościowo. Zapewniamy jasne i czytelne zalecenia, które wspierają wprowadzenie zdrowych zmian w życie. Często jest to jedyna możliwość uzyskania długofalowej poprawy samopoczucia, komfortu życia i utrzymania zdrowia. Cieszymy się dużym odsetkiem zadowolonych pacjentów, którym udało się pomóc rozwiązać ich problemy zdrowotne.

warszawa_6

Filia w Warszawie

Oddział Instytutu Mikroekologii w Warszawie funkcjonuje od 2017 roku. Został stworzony, aby zapewnić jeszcze większą dostępność holistycznego podejścia do zdrowia pacjentom na terenie Polski. Ta lokalizacja ułatwia także dostęp do naszych usług pacjentów przebywających za granicą i przylatujących do Polski w celach zdrowotnych.

Dzięki temu więcej osób może skorzystać z opieki wykwalifikowanych specjalistów i diagnostyki, jakie proponujemy. Oddział Warszawski znajduje się przy ul. Spokojnej 5, w budynku MediSpace, na I piętrze. Możesz tutaj zgłosić się na konsultację lekarską, dietetyczną, a także dostarczyć lub pobrać materiał do badań mikrobioty jelit i pochwy, nadwrażliwości pokarmowych oraz  innych z naszej oferty.

Oddział Warszawski zapewnia odpowiednie zabezpieczenie i dostarczenie materiału do badania w laboratorium Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Jeśli więc chcesz skorzystać z naszej diagnostyki, a łatwiej Ci dotrzeć do Warszawy, możesz tu pobrać krew lub dostarczyć materiał, a transportem zajmiemy się my.

Pośród specjalistek konsultujących w Warszawie, znajdują się ekspertki w swojej dziedzinie, cieszące się zadowoleniem wielu pacjentów. Otrzymasz tutaj wsparcie lekarza i dietetyka w przewlekłych dolegliwościach przewodu pokarmowego (gastroenterologicznych), takich jak SIBO, czy IBS, a także w przypadku alergii, nadwrażliwości i nietolerancji pokarmowych. Oferujemy specjalistyczną opiekę psychodietetyka, przede wszystkim pacjentom z zaburzeniami neurorozwojowymi ze spektrum autyzmu, zaburzeniami psychicznymi i psychiatrycznymi, np.z depresją. W Oddziale Warszawskim Instytutu Mikroekologii, wsparcie znajdą też osoby z innymi problemami zdrowotnymi, związanymi z dysbiozą jelitową, np. chorobami autoimmunizacyjnymi. Kładziemy nacisk na najwyższą jakość terapii i diagnostyki. Dzięki temu trafiają do nas pacjenci z różnych zakątków Polski i Europy.

W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu i Warszawie otrzymasz całościowe wsparcie zdrowia. Nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści, eksperci różnych dziedzin. Możesz skorzystać z wizyty u lekarzy specjalistów: chorób wewnętrznych (internista), pediatrii, neonatologii. Oprócz opieki lekarskiej, oferujemy konsultacje u dietetyka. Pacjenci najbardziej cenią naszych specjalistów za indywidualne i całościowe podejście do ich dolegliwości. Specjalizujemy się przede wszystkim w terapii chorób przewlekłych, problemów jelitowych, chorób gastroenterologicznych, alergii, nadwrażliwości i nietolerancji pokarmowych oraz nadwagi i otyłości. Do naszych pacjentów należą zarówno dorośli, jak i dzieci. Współpracujemy z fundacjami i rodzicami opiekującymi się dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi ze spektrum autyzmu. Nasi lekarze wnikliwie poszukują przyczyn nawracających infekcji i proponują zalecenia skutecznie rozwiązujące problem u jego źródła. Mają doświadczenie w terapii dysbiozy jelitowej i doborze indywidualnej terapii probiotycznej. Zapewniamy, że jakość naszych usług jest na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, aby udoskonalać standardy naszej pracy i kompleksowo odpowiadać na potrzeby pacjentów.

Oddział w Warszawie