Akcja dietetyczna w Instytucie Mikroekologii. Tylko w lipcu konsultację dietetyczną zamówisz za jedyne 49 zł!

Dowiedz się więcej

Nasze laboratorium

W laboratorium w Poznaniu znajduje się serce Instytutu Mikroekologii. To właśnie tutaj już od prawie dwóch dekad badamy wnętrze człowieka – stan mikrobioty jelitowej.

W laboratorium priorytetowo traktujemy poznanie wnętrza i ustalenie indywidualnych potrzeb każdej badanej osoby. Do tego wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i dobieramy odpowiednie metody badań diagnostycznych. Jednak najważniejszym czynnikiem, który decyduje o jakości badań, jest czynnik ludzki, czyli wykwalifikowany zespół laboratorium.

Zespół wykwalifikowanych specjalistów

W naszym laboratorium w Poznaniu pracuje zespół wyspecjalizowanych diagnostów laboratoryjnych i biotechnologów pod kierownictwem specjalisty mikrobiologii medycznej dr n. fa rm. Michaliny Pazgrat-Patan. Cały zespół laboratorium regularnie podnosi swoje kwalifikacje podczas licznych kursów i szkoleń.

Poznaj nasz zespół

Jakość pod stałą kontrolą

Aby wynik badania mógł stanowić podstawę do postawienia diagnozy musi być w pełni wiarygodny. Diagnostyka laboratoryjna jest dziedziną, w której szczególne znaczenie ma precyzja, przestrzeganie procedur i standardów.

Ważne jest dla nas, by móc zapewnić wysoką jakość badań laboratoryjnych zarówno w Poznaniu, jak i całej Polsce (badając materiał wysyłany przez pacjentów do naszego laboratorium w Poznaniu). Dlatego cały czas monitorujemy i doskonalimy nasz system jakości:

  • bierzemy udział w dostępnych programach kontroli zewnątrz laboratoryjnej, w których corocznie uzyskujemy najwyższe oceny,
  • korzystamy z profesjonalnego sprzętu, który jest sprawdzany w ramach programu kontroli jakości,
  • używamy tylko wysokiej jakości testy posiadające certyfikat IVD,
  • jesteśmy wpisani na listy medycznych laboratoriów diagnostycznych, prowadzonej przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych (KRDL) i poddawani kontroli KIDL,
  • jesteśmy kontrolowani przez sanepid, nad procedurami wszystkich badań laboratoryjnych wykonywanych przez Instytut Mikroekologii w Poznaniu czuwa specjalista ds. jakości – dr n. med. Monika Szewc.

Dzięki tak zaawansowanemu systemowi zapewnienia jakości mamy kontrolę nad każdym etapem badania – od momentu przyjęcia próbki aż do wydania wyniku. Wykonując badania laboratoryjne w Poznaniu, w Instytucie Mikroekologii, możesz mieć pewność, że otrzymany wynik jest wiarygodny i można na jego podstawie decydować o dalszej terapii.

Badania u nas dadzą Ci więcej niż wynik

Otrzymujesz szczegółowy opis, zalecenia oraz masz możliwość omówienia ich podczas bezpłatnych konsultacji telefonicznych.

Badania wysyłkowe

W naszym laboratorium opracowaliśmy specjalne procedury pobrania i dostarczenia materiału do każdego badania, aby zwiększyć dostępność i bezpieczeństwo diagnostyki laboratoryjnej. Wykonaliśmy wielokrotne walidacje i kontrole jakości, aby zapewnić, że wykonywanie badań wysyłkowo w naszym laboratorium w Poznaniu w żaden sposób nie zaburza wyników i nie obniża jakości diagnostycznej. Gwarantujemy, że dla nas droga realizacji badania nie ma znaczenia, bo każda jest tak samo bezpieczna. Liczy się Twoja wygoda i komfort. To od Ciebie zależy, jak wykonasz u nas badania – stacjonarnie czy wysyłkowo. Dowiedz się więcej – button z przekierowaniem do podstrony jak wykonać badania

Chcesz skontaktować się z laboratorium?
laboratorium@instytut-mikroekologii.pl 600 424 560

Sprawdź certyfikaty potwierdzające jakość naszych badań

Zajrzyj do wnętrza naszego laboratorium

W naszym laboratorium w Poznaniu pracuje zespół wyspecjalizowanych diagnostek laboratoryjnych i biotechnolożek pod kierownictwem specjalistki mikrobiologii medycznej dr n. farm. Michaliny Pazgrat-Patan. Cały zespół laboratorium regularnie podnosi swoje kwalifikacje podczas licznych kursów i szkoleń. Poznaj nas – button do podstrony o nas