W dniach 17-30.06.2024r. z okazji Dnia Taty badania zamówisz nawet o 20% taniej

Skorzystaj

Specjaliści wrażliwi na Twoje wnętrze

Instytut Mikroekologii to miejsce tworzone przez interdyscyplinarny zespół specjalistów: lekarzy, dietetyków, diagnostów laboratoryjnych – wrażliwych na wnętrze. Niezmiennie od niemal dwóch dekad podkreślamy, że zbadanie mikrobioty żyjącej we wnętrzu człowieka pozwala właściwie zaopiekować się zdrowiem. W tym celu wykorzystujemy wysokiej jakości badania diagnostyczne, które oceniają stan mikrobioty jelit i wskazują, jak ją wspierać, by przywrócić równowagę organizmu, zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Poznaj nasz zespół

Nasze wsparcie wybrało już ponad 120 000 osób

Dlaczego wrażliwość na wnętrze ma znaczenie?

Wnętrze każdej osoby jest inne, podobnie, jak odcisk palca. Każdy ma swój unikalny świat wewnętrznych mikroorganizmów. Dzięki wrażliwości na wnętrze i ustaleniu indywidualnych potrzeb, nasi specjaliści odpowiednio dopasowują działania wspierające zdrowie.

Choć może wydawać się to banalne, do tego oprócz badań, niezbędna jest rozmowa z pacjentem i poznanie jego historii zdrowotnej. Właśnie dlatego Instytut zapewnia darmowe konsultacje ze specjalistami na każdym etapie drogi do zdrowia.

Zapewnimy Ci wsparcie
podczas bezpłatnych konsultacji telefonicznych

Badamy Twoje zdrowie od środka
i przygotowujemy szczegółowy opis oraz interpretację wyników

Opracowujemy plan terapeutyczny
dopasowany do Twoich potrzeb

Wspólnie z Tobą stawiamy ważne
kroki na drodze do dobrego samopoczucia

Chcesz zatroszczyć się o swoje wnętrze?

Skorzystaj z darmowej konsultacji

Na początku była wewnętrzna potrzeba

W latach 1990-2000 dr n. med. Mirosława Gałęcka, jako młody lekarz u progu ścieżki kardiologicznej i świeżo upieczona mama drugiego dziecka, stanęła oko w oko z bezsilnością wobec licznych problemów zdrowotnych swojego syna – skórnych, alergii, dolegliwości brzuszkowych i uporczywych infekcji.

Szukając jako mama i lekarz sposobów na rozwiązanie problemów synka, dotarła do lekarzy w Niemczech, którzy już wtedy pokazali jej, jak ogromny potencjał drzemie w mikrobiocie.

Poprawa, jaką zaobserwowała dzięki wsparciu mikrobioty probiotykoterapią i dietą, była dla niej zdumiewająca. Doświadczenie to sprawiło, że uznała za konieczne uwzględnianie mikrobioty jelitowej w procesie terapeutycznym i na zawsze odmieniło kierunek jej drogi zawodowej. Dr n. med. Mirosława Gałęcka zapragnęła zapewnić dostęp do holistycznej opieki zdrowotnej w Polsce, obejmującej diagnostykę i wspieranie mikrobioty – potrzebującym jej dzieciom i dorosłym.

Niedługo później w 2006 roku w Poznaniu stworzyła Instytut Mikroekologii. Teraz dr n. med. Mirosława Gałęcka jako lekarz specjalista chorób wewnętrznych (internista), współtworzy Instytut z zespołem specjalistów, którzy podzielają jej wrażliwość na wnętrze i fascynację mikrobiotą jelit – wewnętrznym światem mikroorganizmów, stojących na straży zdrowia każdego człowieka.

Oddział Instytutu Mikroekologii w Warszawie

W 2017 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie holistycznego podejścia do zdrowia wśród mieszkańców Warszawy i okolic, powstał Oddział Instytutu Mikroekologii w Warszawie. Tak samo jak w naszej siedzibie w Poznaniu, czeka tutaj na Ciebie zespół wykwalifikowanych specjalistów.

Oddział Warszawa