W dniach 17-30.06.2024r. z okazji Dnia Taty badania zamówisz nawet o 20% taniej

Skorzystaj

Pediatra Poznań

Nasi pediatrzy są znani z nowoczesnego i holistycznego podejścia do zdrowia dziecka oraz diagnostyki. Pediatrzy w Instytucie Mikroekologii przyjmują dzieci w każdym wieku. Opieką nad najmłodszymi pacjentami, od pierwszych dni życia zajmuje się lekarz pediatra, neonatolog – dr hab. n. med. Jan Mazela, prof. UM. Oferujemy również opiekę pediatry dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz dla nastolatków ze zróżnicowanymi problemami zdrowotnymi. Lekarz pediatra w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu może przeprowadzić bilans zdrowotny u dziecka, a także ustalić indywidualny kalendarz szczepień. Szczególnie często przyjmujemy dzieci z alergiami, nawracającymi infekcjami, wysypkami i chorobami skóry, dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi (biegunki, zaparcia), nadwagą lub otyłością, cukrzycą dziecięcą i innymi schorzeniami.

Badania diagnostyczne u dzieci

Badania zlecone przez pediatrę można przeprowadzić w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu. Zapewniamy punkt pobrań krwi, dostosowany dla potrzeb najmłodszych pacjentów. Pobranie krwi u dziecka jest możliwe od poniedziałku do piątku, między 7.30 a 14.30. Prosimy o wcześniejszy kontakt i rejestrację telefoniczną dziecka na pobranie. Każdy Pediatra z Instytutu Mikroekologii podchodzi indywidualnie do diagnostyki i dziecka, niezależnie od wieku. Cieszymy się dużym zaufaniem i zadowoleniem rodziców naszych najmłodszych pacjentów.

Lekarz pediatra prywatnie – co nas wyróżnia?

Pediatrzy z Instytutu Mikroekologii stawiają na sympatyczną atmosferę w gabinecie i holistyczne podejście do zdrowia. Wyróżnia nas wysoka jakość opieki oraz poszukiwanie przyczyn dolegliwości u dzieci. Szukając lekarza dla dziecka, dobrze wziąć pod uwagę możliwości diagnostyczne, doświadczenie lekarzy i nowoczesność Instytutu Mikroekologii. Nasze gabinety lekarskie dysponują osobną poczekalnią i kącikiem dla dzieci oraz miejscem przeznaczonym do przewinięcia malucha. Nasz personel dokłada wszelkich starań, żeby zapewnić komfort najmłodszym pacjentom.

 

Lekarz pediatra Poznań i okolice – jak dojechać?

Szczególnie, jeśli interesuje Cię lekarz pediatra w Poznaniu, w okolicy dzielnic Jeżyce, Grunwald, Górczyn, Wilda, warto wybrać się do Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Nasza siedziba i gabinety lekarskie mieszczą się przy ulicy Sielskiej 6 (Górczyn). Dojazd samochodem czy komunikacją miejską lub podmiejską jest łatwy i sprawny. Najbliższym przystankiem tramwajowym jest przystanek “Sielska” – w okolicy pętli tramwajowej Górczyn. Jeżeli poruszasz się samochodem ulica Sielska łączy się z głównym szlakiem komunikacyjnym ulicą Głogowską, która łączy obrzeża Poznania z ścisłym centrum.

Zobacz na mapie

W czym możemy pomóc?

Pediatra w Instytucie Mikroekologii zajmuje się opieką lekarską nad dziećmi z różnych grup wiekowych. Każdy nasz lekarz pediatra podchodzi indywidualnie do pacjenta i dąży do ustalenia przyczyny niepokojących objawów i dolegliwości u dziecka. Interdyscyplinarność naszych lekarzy pediatrów sprawia, że potrafią zapewnić opiekę dzieciom ze złożonymi problemami zdrowotnymi. W razie potrzeby, lekarz pediatra zaleca odpowiednie badania diagnostyczne. W Instytucie Mikroekologii wykonujemy specjalistyczną diagnostykę mikrobioty jelit, która istotną rolę w zdrowiu i odporności dziecka. Nasze laboratorium oferuje przede wszystkim badania kału (mikrobiota jelit, pasożyty jelitowe) oraz krwi (alergie, nadwrażliwości pokarmowe). Dzięki ustaleniu właściwej diagnozy u dziecka, możliwe jest uzyskanie szybkiej poprawy stanu zdrowia. Oprócz podstawowej terapii leczniczej, nasz pediatra proponuje terapie wspierające leczenie.

U najmłodszych dzieci lekarz neonatolog, pediatra przeprowadza bilans zdrowotny, określa prawidłowość przybierania na wadze, wykonuje badanie USG bioderek, głowy i zajmuje się wszelkimi dolegliwościami i chorobami wieku niemowlęcego, takimi jak:

 • atopowe zapalenie skóry (AZS),
 • kolki,
 • alergie i nietolerancje pokarmowe.

U starszych dzieci pediatra w pierwszej kolejności zajmuje się ustaleniem przyczyny wszelkich dolegliwości. W Instytucie Mikroekologii najczęstszymi problemami pediatrycznymi są:

 • alergia,
 • zaparcia,
 • biegunki,
 • kolka,
 • ból brzucha,
 • nawracające infekcje,
 • wysypka,
 • pokrzywka.

Rodzice starszych dzieci zgłaszają się również z nadwagą, otyłością, zaburzeniami hormonalnymi i trądzikiem. W Instytucie Mikroekologii zapewniamy wysoką jakość opieki pediatrycznej w komfortowej atmosferze.

Nasi lekarze - Pediatra w Poznaniu

Dr hab. n. med. Jan Mazela, prof. UM

Lekarz specjalista pediatra, neonatolog

Poznań

Chcesz skontaktować się z nami?
gabinetylekarskie@instytut-mikroekologii.pl 61 862 63 35

 

Sprawdź także nasze inne gabinety lekarskie i specjalistyczne:

Dietetyk Poznań
Pediatra Poznań

 

Zapraszamy!