W dniach 17-30.06.2024r. z okazji Dnia Taty badania zamówisz nawet o 20% taniej

Skorzystaj

Dietetyk Poznań

W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu oferujemy kompleksową opiekę dietetyka. Dietetyk to specjalista posiadający wiedzę z zakresu żywienia człowieka, zarówno zdrowego, jak i chorego. Nasi dietetycy zapewniają wsparcie dorosłym i dzieciom. Konsultacje dietetyczne odbywają się stacjonarnie w gabinecie dietetycznym mieszczącym się w siedzibie Instytutu Mikroekologii w Poznaniu, przy ul. Sielskiej 6. Oferujemy również telefoniczne konsultacje dietetyczne.

Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?

Pierwsza wizyta stacjonarna u naszego dietetyka w Poznaniu obejmuje między innymi analizę masy i składu ciała metodą bioimpedancji (ocena zawartości tkanki tłuszczowej, tłuszczu  wisceralnego, masy mięśniowej oraz wody) wraz z omówieniem wyniku. W przypadku konsultacji telefonicznej z dietetykiem, pacjent wykonuje pomiary ciała. Dietetyk przeprowadza dokładny wywiad dietetyczny, obejmujący wywiad chorobowy i żywieniowy. Wspólnie z pacjentem dietetyk ustala zasady prowadzenia jadłospisu, cel współpracy i częstość wizyt kontrolnych. Jeśli dietetyk uzna za zasadne, może zaproponować wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych. W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu oferujemy szeroki zakres badań. Specjalizujemy się w diagnostyce alergii, nadwrażliwości i nietolerancji pokarmowych, a także mikrobioty jelit i pochwy. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej diagnostyki, dietoterapia może być jeszcze bardziej skuteczna, a dieta zindywidualizowana do potrzeb organizmu.

Na konsultację dietetyczną należy umówić się telefonicznie w naszej rejestracji 61 862 63 35. Na konsultację do dietetyka warto zabrać dzienniczek żywieniowy, a także aktualne wyniki badań z krwi, takie jak:

 • morfologia,
 • glukoza,
 • insulina,
 • cholesterol (HDL, LDL, trójglicerydy),
 • TSH, FT3, FT4,
 • ALT, AST,
 • kwas moczowy,
 • żelazo,
 • ferrytyna,
 • witamina D.

Jeśli posiadasz wyniki badań w kierunku alergii, nadwrażliwości lub nietolerancji pokarmowych, bądź badania mikrobioty jelit, również przygotuj je na konsultację u dietetyka. Zapewniamy komfortowe warunki podczas wizyty i miłą atmosferę.

Kiedy warto zgłosić się do dietetyka?

Z konsultacji dietetycznej warto skorzystać niezależnie od wieku, przede wszystkim w celu wsparcia leczenia szeregu chorób:

 • gastroenterologicznych,
 • metabolicznych,
 • autoimmunizacyjnych,
 • nadwagi i otyłości,
 • cukrzycy.

Nasz dietetyk wesprze Cię również, jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia i samopoczucie.

W czym możemy pomóc?

Do dietetyków Instytutu Mikroekologii często zgłaszają się osoby z nadwrażliwościami, alergiami i nietolerancjami pokarmowymi oraz z problemami żołądkowo-jelitowymi, takimi jak: SIBO, zespół jelita nadwrażliwego – IBS, zaparcia, biegunki, celiakia. Nasi dietetycy oferują także pomoc w osiągnięciu odpowiedniej masy ciała u osób z nadwagą i otyłością, ale również z niedowagą. W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu otrzymasz wsparcie dietetyka ukierunkowane na dietoterapię chorób autoimmunizacyjnych, takich jak: Hashimoto, łuszczyca, bielactwo, stwardnienie rozsiane, atopowe zapalenie skóry (AZS). Zapewniamy opiekę dietetyka osobom dorosłym, jak również dzieciom i nastolatkom. W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu dietetycy specjalizują się w dietoterapii dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi ze spektrum autyzmu (ASD). Zapewniamy pomoc dietetyka w zakresie:

 • interpretacji wyników w kierunku nadwrażliwości, alergii i nietolerancji pokarmowych,
 • układania diety eliminacyjnej (eliminacyjno-rotacyjnej),
 • wsparcia żywieniowego w przebiegu poszczególnych chorób układu pokarmowego oraz innych chorób dietozależnych,
 • edukacji żywieniowej osób dorosłych i dzieci,
 • redukcji masy ciała,
 • utrzymania odpowiedniej masy ciała.

Dietetycy Instytutu Mikroekologii podchodzą do potrzeb pacjenta indywidualnie, korzystając z aktualnych wytycznych dietetycznych. W zaleceniach dietetycznych każdy nasz dietetyk uwzględnia aktualny stan zdrowia, alergie, nadwrażliwości, nietolerancje oraz preferencje pokarmowe.

Dietetycy Poznań – Odchudzanie

Jednym z powszechnych powodów wizyt u dietetyka jest redukcja masy ciała. Dietetycy Instytutu Mikroekologii w Poznaniu w swoim zakresie usług oferują całościową opiekę nad pacjentami z nadwagą i otyłością. Ze względu na naszą lokalizację Poznań, ul. Sielska 6 – zapraszamy przede wszystkim osoby z Poznania – Górczyn, Grunwald, Wilda, Łazarz, Jeżyce, jak i okolic Poznania na konsultacje stacjonarne. Możliwe są również konsultacje telefoniczne.

Dieta eliminacyjna – indywidualna opieka dietetyka

Dieta jest jednym z głównych składowych naszego stylu życia, a to co jemy wpływa na nasze samopoczucie, kondycję organizmu i zdrowie. W przypadku wielu chorób dieta stanowi kluczowy element terapii leczniczej lub terapii wspierającej. W Instytucie Mikroekologii stawiamy przede wszystkim na indywidualne i całościowe podejście do zdrowia oraz wysoką jakość opieki nad pacjentem. Nasi dietetycy specjalizują się w przygotowywaniu indywidualnych zaleceń żywieniowych, dostosowanych do wyników badań oraz preferencji pacjenta. Jeśli dieta eliminacyjna jest dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem, ale z powodów zdrowotnych chcesz ją wprowadzić, możesz liczyć na wsparcie naszego dietetyka. Zapewniamy, że dieta i zalecenia dietetyczne, które otrzymasz będą zgodne z aktualną wiedzą, wytycznymi i normami dotyczącymi spożycia poszczególnych składników odżywczych. Dzięki temu Twoja dieta eliminacyjna będzie nadal pełnowartościowa. Pozostając pod stałą opieką dietetyka, możesz liczyć na kontrolę składu ciała, stanu zdrowia i samopoczucia oraz modyfikacje zaleceń, w zależności od reakcji organizmu. Zmiana nawyków żywieniowych wymaga przede wszystkim świadomej decyzji i wiedzy pacjenta, a nasi dietetycy wspierają również w tym zakresie. Dietetycy w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu stawiają na edukację pacjenta, a w przypadku najmłodszych pacjentów – również edukację rodziców.

Dietetyk w Poznaniu

Ze względu na naszą lokalizację – Poznań, zapraszamy przede wszystkim osoby z Poznania – Górczyn, Grunwald, Jeżyce, Łazarz, Wilda i okolic. Nasi dietetycy udzielają konsultacji stacjonarnych w gabinecie dietetycznym przy ul. Sielskiej 6.

Zobacz na mapie

Nasi specjaliści - Dietetyk w Poznaniu

Mgr Anna Szcześniak

Dietetyk

Poznań

Mgr Daria Kotek

Dietetyk

Kierownik ds. nauki i promocji
Poznań

Mgr Aleksandra Dąbkowska

Dietetyk

Poznań

Chcesz skontaktować się z nami?
gabinetylekarskie@instytut-mikroekologii.pl 61 862 63 35

 

Sprawdź także nasze inne gabinety lekarskie i specjalistyczne:

Dietetyk Poznań
Pediatra Poznań

 

Zapraszamy!