Kwiecień miesiącem autyzmu! Pobierz ebooka i odbierz specjalny rabat Sprawdź szczegóły

  Wyniki badania na alergię pokarmową opóźnioną  bywają trudne w interpretacji. Kiedy pacjent odbiera jakiekolwiek wyniki badań liczy na to, że dadzą mu one nie tylko odpowiedź na pytanie o stanie jego zdrowia, ale także wskażą kierunek dalszego postępowania. Niestety, nadal wiele firm oferujących badania na alergie pokarmowe i nadwrażliwości ogranicza się do wydania pacjentowi samego wyniku. W Instytucie Mikroekologii priorytetem jest nie samo wykonanie badania ImuPro przez pacjenta, ale pomoc, którą otrzyma dzięki zrealizowaniu zawartych w wyniku zaleceń. Nie jest dla nas zaskoczeniem, że po zapoznaniu się z wynikiem, pacjent ma wiele pytań i wątpliwości. Co może zrobić i gdzie udać się po pomoc?

  Jak interpretować wynik badania na alergię ImuPro?

  Po wykonaniu badania ImuPro Pacjent otrzymuje wynik, w którym znajdzie:

  • Wynik, który zaprezentowany jest w postaci wykresów pokazujących stopień reakcji,
  • Interpretację wyniku wraz z informacjami o dodatkowej diagnostyce,
  • Tabelkę produktów, których pacjent musi unikać (do wycięcia) .

  Dodatkowo, w przypadku panelu ImuPro Screen  i ImuPro Screen+ pacjent otrzymuje 3-stronicowy informator na temat diety.

  Do badania ImuPro Basic, ImuPro Vegetarian i ImuPro Complete dołączany jest indywidualny przewodnik dietetyczny, którzy przeprowadza pacjenta przez kolejne etapy diety. Pozawala to na samodzielne zaplanowanie diety. W przypadku badania ImuPro Complete pacjent otrzyma również książkę kucharską z propozycjami dań opartych na dozwolonych produktach.

  Chcesz wiedzieć więcej na temat badania ImuPro – przeczytaj tutaj.

  Bezpłatna porada dietetyczna dla pacjentów

  Mimo tak kompleksowej informacji często zdarza się, że pacjenci mają dodatkowe pytania. Dlatego uruchomione zsotały specjalne konsultacje telefoniczne, podczas których w określone dni w tygodniu w wybranych godzinach można dzwonić, aby uzyskać bezpłatną poradę dietetyczną. Dietetyk ma wgląd w wynik badania, odpowie na pytania dotyczące zbilansowania diety, zastosowania zamienników itd.

  Sprawdź harmonogram bezpłatnych konsultacji telefonicznych.

  Wyniki badania na alergię a wizyta u dietetyka

  Część pacjentów, u których występuje wiele reakcji albo wcześniej nie mieli do czynienia z dietą eliminacyjną ma problem z samodzielnym ułożeniem jadłospisu. Wówczas warto zgłosić się po poradę do dietetyka, który pomoże poprowadzić dietę, ułoży odpowiedni jadłospis z uwzględnieniem wyników badania. Pacjenci Instytutu mogą skorzystać z usług dietetyka na miejscu lub wybrać specjalistę z naszej bazy „znajdź specjalistę”. Wszyscy dietetycy znajdujący się w tej bazie zostali przeszkoleni z układania diety w oparciu o badanie ImuPro i pomyślnie przeszli proces weryfikacji.

  Portal dla pacjentów

  Aby ułatwić pacjentom rozpoczęcie diety eliminacyjnej Instytut Mikroekologii współpracuje z portalem dietaeliminacyjna.pl. Pacjent znajdzie tam wszystkie praktyczne informacje na temat zamienników, zakupów, produktów, a także bazę prostych przepisów.

  Szukasz badania na alergię pokarmową? Wybierz miejsce, które oferuje coś więcej niż sam wynik!

  Badania na alergię pokarmową IgG-zależną przeprowadzają w Instytucie doświadczeni diagności laboratoryjni. Samo laboratorium jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i jest kontrolowane przez KIDL i inne jednostki do tego upoważnione, co jest najlepszym gwarantem jakości. Wynik badania ImuPro jest poddawany testom na walidację, co oznacza, że jest wiarygodny i powtarzalny.

  Jak już zostało napisane: sam wynik to jednak nie wszystko. Pacjent powinien uzyskać wszechstronna pomoc i informację zarówno przed wykonaniem badania, jak i po otrzymaniu wyniku. Zindywidualizowana dieta eliminacyjna jest podstawą zachowania zdrowia.

   

  Oddział w Warszawie