Uwaga pacjenci! Zmiana funkcjonowania w okresie Majówki Sprawdź szczegóły
 • 0

Niepłodność to bardzo złożony problem. Coraz częściej mówi się o znaczeniu mikrobioty jelit i pochwy oraz roli diety i żywienia w leczeniu problemów z zajściem w ciążę. Układ rozrodczy człowieka jest bardzo skomplikowany i wpływa na niego wiele czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Infekcje przekazywane drogą płciową mogą przebiegać bezobjawowo, a niepłodność jest jednym możliwych z powikłań. Ogromne znaczenie ma także równowaga hormonalna. Przewlekły stan zapalny, który jest efektem m.in. przesiąkliwego jelita może być pośrednią przyczyną problemów z poczęciem.

Zaburzenia mikrobioty pochwy i jelit a niepłodność

Zaburzenia mikroflory jelit i pochwy mogą współistnieć ze sobą, a w efekcie predysponować do rozwoju mikroorganizmów patogennych w drogach rodnych – bakterii, grzybów, wirusów, pierwotniaków. Może to być przyczyną wielu dolegliwości, takich jak upławy, pieczenie, swędzenie, a nawet ograniczać możliwość zajścia w ciążę lub wpływać negatywnie na rozwijające się dziecko. Jeśli dotyczą Ciebie wyżej wymienione dolegliwości być może masz dysbiozę pochwy. Sprawdź jaką diagnostykę możesz wykonać w Instytucie Mikroekologii, aby zlokalizować problem i przywrócić równowagę mikrobiologiczną układu rozrodczego:

Przewlekły stan zapalny a niepłodność

Inną przyczyną niepłodności może być przewlekły stan zapalny. Nieleczona alergia opóźniona (IgG-zależna) wywołuje przewlekły stan zapalny organizmu. Jest to spowodowane nadmierną stymulacją układu immunologicznego. Przewlekły stan zapalny może powodować wiele dolegliwości i problemów, między innymi z:

 • wchłanianiem witamin – w tym kwasu foliowego,
 • właściwym poziomem insuliny, która jest odpowiedzialna za prawidłowy poziom glukozy we krwi. Zablokowanie miejsc wiązania (receptorów) insuliny negatywnie wpływa na hormony jajników. Nadmierna ilość insuliny pobudza jajniki do wytwarzania zbyt dużej ilości androgenów, co zaburza proces dojrzewania i owulacji pęcherzyków.

Dieta i probiotykoterapia jako wspomaganie terapii niepłodności
Zastosowanie dobranej do wyniku badania indywidualnej diety eliminacyjnej i probiotykoterapii przyczynia się do przywrócenia równowagi w organizmie i redukcji przewlekłego stanu zapalnego.

Niepłodność – zalecana diagnostyka

W przypadku niepłodności warto poszerzyć standardową diagnostykę o badanie VagiStatus PRO. Badanie to zapewnia jakościową i ilościową ocenę fizjologicznej mikrobioty pochwy wraz z genetyczną identyfikacją 11 patogenów najczęściej przekazywanych drogą płciową, co umożliwia dobranie właściwej strategii terapeutycznej. Zalecaną diagnostyką powinno być także badanie ImuPro na alergię IgG-zależną i wprowadzenie na podstawie wyników indywidualnej diety eliminacyjnej jako terapii uzupełniającej. Jednoczesna diagnostyka mikroflory jelit (KyberKompakt Pro) pomoże w uszczelnieniu bariery jelitowej, wzmocnieniu odporności całego organizmu i zapobiegnie powstawaniu alergii opóźnionych w przyszłości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o diagnostyce przyczyn niepłodności skontaktuj się z naszą położną podczas bezpłatnych konsultacji telefonicznych!

 • KyberKompakt Pro

  740.00 
 • Promocja

  Niepłodność

  2,650.00 

  Poprzednia najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 2,650.00 .

 • Promocja

  VagiStatus Pro + KyberKompaktPro

  1,470.00 

  Poprzednia najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 1,470.00 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Oddział w Warszawie