Skorzystaj z darmowych konsultacji telefonicznychSprawdź terminy
  • 0

Pediatra jest lekarzem specjalizującym się w chorobach wieku dziecięcego, od pierwszych dni życia dziecka, aż do pełnoletności. Pediatria to dział medycyny zajmujący się wszelkimi objawami, schorzeniami, chorobami, ale także profilaktyką zdrowotną u dzieci i nastolatków. Warto pamiętać, że pediatria jest oddzielną specjalizacją, niż medycyna rodzinna. Lekarze rodzinni opiekują się pacjentami w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i doraźnie podczas infekcji, natomiast, gdy konieczne są bardziej specjalistyczne porady u dzieci, warto skorzystać z pomocy pediatry.

Pediatra prywatnie – z jakimi problemami można udać się do lekarza pediatry?

W gabinetach lekarskich w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu można skorzystać z prywatnych konsultacji pediatrycznych.

Lekarz neonatolog i pediatra specjalizuje się w opiece nad najmłodszymi pacjentami, od samych narodzin. Wykonuje specjalistyczne badania USG główki i bioderek oraz monitoruje przyrosty masy ciała, wzrostu i rozwój. W przypadku alergii pokarmowej, mieszanki zastępcze są zapisywane przez lekarza. Pediatra i neonatolog przyjmujący prywatnie może pomóc w przypadku wszelkich problemów zdrowotnych małego dziecka, takich jak:

  • problemy alergiczne,
  • zaburzenia wzrostu,
  • zaburzenia odporności,
  • kolka,
  • biegunka,
  • zaparcia.

Poznaj neonatologa i pediatrę Prof. UM dr hab. n. med. Jana Mazelę przyjmującego w Instytucie Mikroekologii

Pediatra zajmuje się też profilaktyką oraz problemami zdrowotnymi starszych dzieci i nastolatków. Do pediatry można zgłosić się, aby skonsultować dolegliwości i objawy, ustalić leczenie i profilarkę chorób przewlekłych, problemów skórnych, alergii, czy zaburzeń metabolicznych np. otyłości.

Poznaj pediatrę dr n. med. Izabela Krzyśko-Pieczkę

Aby umówić się na wizytę do wybranego lekarza, skontaktuj się z nami telefonicznie (61) 862 63 35.

Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza pediatry?

Do wizyty u lekarza należy odpowiednio przygotować dziecko. Warto wziąć ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną, w tym także wyniki ostatnio wykonanych badań. Podczas wizyty, lekarz przede wszystkim przeprowadza badanie podmiotowe oraz zbiera wywiad – w przypadku najmłodszych pacjentów z opiekunem prawnym dziecka. Warto przygotować dziecko do takiego przebiegu wizyty, aby ograniczyć stres związany z nową sytuacją.

Lekarz pediatra w celu postawienia wstępnej diagnozy lub potwierdzenia diagnozy, może również zlecić wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych krwi oraz moczu i/lub badań obrazowych (np. EKG, RTG), czy też konsultację z innym specjalistą, np. dietetykiem, fizjoterapeutą.

Prywatny pediatra w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu

Szukając lekarza pediatrę dla swojego dziecka, warto wybrać specjalistów w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu. To uznani pediatrzy o holistycznym podejściu do zdrowia. Poza standardowymi schematami postępowania, proponują również nowoczesne metody diagnostyki i terapii mikrobiologicznej. Dążą do znalezienia źródła problemów zdrowotnych i ich usunięcia. Nasi pediatrzy prowadzą również małych pacjentów w przewlekłych dolegliwościach i chorobach, tak aby maksymalnie poprawić ich jakość życia. Naszych specjalistów wyróżnia sympatyczna i otwarta postawa, wysokie kwalifikacje oraz cierpliwość. Warto wspomnieć, że Instytut dba o czystość, jakość usług, a także o wygodę pacjentów i ich rodziców. Gabinety w poznańskiej siedzibie  mają osobną poczekalnię, kącik zabaw, przestronną toaletę z przewijakiem, wnętrza są nowe i schludne.  Instytut i gabinety mieszczą się przy ul. Sielskiej 6 (Poznań) w dzielnicy Grunwald, tuż przy pętli Górczyn. Lokalizacja ta jest łatwo dostępna, z dobrym dojazdem z Centrum Poznania i Jeżyc, a także z miejscowości pod Poznaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Oddział w Warszawie