Kwiecień miesiącem autyzmu! Pobierz ebooka i odbierz specjalny rabat Sprawdź szczegóły
 • 0

W głównej siedzibie Instytutu Mikroekologii w Poznaniu poza laboratorium i punktem pobrań, znajdują się gabinety lekarskie oraz gabinet dietetyczny i położniczo-ginekologiczny.

Specjaliści Instytutu Mikroekologii w Poznaniu

Głównym założeniem specjalistów z Instytutu Mikroekologii jest kompleksowa pomoc pacjentowi. Opiera się ona na połączeniu:

 • diagnostyki,
 • opieki lekarza i dietetyka,
 • indywidualnym doborze zaleceń i terapii.

Wspieramy pacjentów w holistycznym podejściu do zdrowia, ciągle się rozwijamy oraz poszerzamy naszą wiedzę bazując na aktualnych doniesieniach naukowych i doświadczeniu naszej niemieckiej jednostki macierzystej w Herborn, która wspiera nas swoim ponad 60-letnim doświadczeniem.

Zapraszamy do konsultacji ze specjalistami w gabinetach Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Konsultacji udzielają:

Lekarz internista

Zapraszamy do poznania naszych internistów i na wizytę do wybranego z nich. Lekarze interniści zajmują się szerokim spektrum objawów i chorób. W Instytucie najczęściej są to alergie pokarmowe, skórne i wziewne, choroby układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego, nerwowego, immunologicznego np. nawracające infekcje i choroby autoimmunizacyjne, zaburzenia hormonalne i inne choroby np. cywilizacyjne.

Lekarz internista w Instytucie Mikroekologii udziela konsultacji prywatnie. Z konsultacji warto skorzystać, jeśli poszukujesz:

 • diagnozy lekarskiej,
 • wsparcia w leczeniu choroby przewlekłej,
 • ulgi od uporczywych objawów i dolegliwości,
 • diagnostyki, która pomoże ustalić źródło problemów,
 • pomocy w poprawie odżywienia i jakości życia,
 • doboru odpowiedniej suplementacji,
 • interpretacji Twoich wyników badań i włączenia leczenia,
 • specjalisty podchodzącego kompleksowo do zdrowia.

W gabinetach Instytutu w Poznaniu interniści są dostępni w poniedziałki, wtorki i środy. Obecnie poza wizytami stacjonarnymi, można również skorzystać z konsultacji telefonicznej z lekarzem. Czas trwania konsultacji internistycznej wynosi ok. 30 min. Koszt konsultacji lekarskiej to 200 zł. Sprawdź dostępne terminy i zarejestruj się telefonicznie 61 862 63 35.

Lekarz pediatra

Wybór dobrego pediatry dla dziecka jest bardzo ważną kwestią. W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu najmłodsi pacjenci (poniżej 1 roku życia) oraz ich rodzice mogą skorzystać z konsultacji u lekarza pediatry, neonatologa.  Ma on możliwość wykonania kontrolnych badań USG (głowy i bioderek) w swoim gabinecie. Lekarz pediatra zajmuje się wszelkimi schorzeniami dzieci w różnym wieku, od okresu niemowlęcego prze lata przedszkolne i szkolne, aż do pełnoletności. Najczęściej naszymi pacjentami są dzieci z alergiami, kolkami, nawracającymi infekcjami, chorobami skóry, dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi (biegunki, zaparcia) oraz nastolatki z trądzikiem, nadwagą lub otyłością, cukrzycą dziecięcą i innymi schorzeniami.

Kluczowe w praktyce lekarskiej jest doświadczenie oraz możliwości diagnostyczne np. bliskość punktu pobrań krwi i laboratorum. Pobranie krwi u dziecka jest możliwe od poniedziałku do piątku, między 7.30 a 14.30 w punkcie dostosowanym do potrzeb dziecka. Naszych pediatrów wyróżnia sympatyczne i indywidualne podejście do dzieci oraz zaufanie i zadowolenie rodziców. Obecnie poza wizytami stacjonarnymi, można również skorzystać z konsultacji telefonicznej. Czas trwania konsultacji pediatrycznej wynosi ok. 30 min. Koszt konsultacji lekarskiej to 200 zł. Sprawdź dostępne terminy i zarejestruj dziecko telefonicznie 61 862 63 35.

Prywatna położna

W gabinetach Instytutu konsultacji udziela również położna, która zajmuje się opieką nad kobietą w każdym okresie życia. Na opiekę tę składa się zarówno doradztwo, jak i pobranie materiału do badania (wymaz z pochwy i kanału szyjki macicy) w celu wykonania kompleksowej diagnostyki mikrobioty pochwy – VagiStatus. O związku mikrobioty z nawracającymi infekcjami intymnymi, niepłodnością i poronieniami przeczytasz tutaj. Szczegółowa diagnostyka przeprowadzana jest najczęściej podczas przygotowania do ciąży i poszukiwania przyczyn nawracających infekcji układu moczowo-płciowego.

Położna udziela konsultacji w gabinecie położniczo-ginekologicznym Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Jest on zaciszny, wygodny i przestronny, posiada własną toaletę wyposażoną w bidet, gdzie pacjentka może przygotować się do pobrania wymazu w komfortowych warunkach. Dbamy o zapewnienie intymności i każdej pacjentce zapewniamy jednorazową spódniczkę oraz klapki. Sprawdź dostępne terminy i zarejestruj się telefonicznie 61 862 63 35.

Dietetyk kliniczny Poznań

Dietetycy w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu mają kompleksowe podejście do opieki dietetycznej. Specjalista podczas pierwszej wizyty przeprowadza analizę składu i masy ciała metodą bioimpedancji, przeprowadza wywiad żywieniowy i chorobowy sprawdzając stan zdrowia i odżywienia, a także ustala cel współpracy. Nasi dietetycy oferują nie tylko zindywidualizowane zalecenia dietetyczne i jadłospisy redukcyjne, ale również prowadzą diety eliminacyjne na podstawie wyników badań pacjenta (na, nietolerancja pokarmowa, nadwrażliwości pokarmowe ImuPro). Ze względu na profil naszej jednostki, dietetycy obejmują opieką również osoby z chorobami przewlekłymi np.  autoimmunizacyjnymi, problemami żołądkowo-jelitowymi w tym chorobami układu pokarmowego, a także pacjentkami przygotowującymi się do ciąży.

Pierwsza konsultacja dietetyczna trwa około 60min, kolejne kontrolne wizyty około 30 min. Koszt pierwszej wizyty u dietetyka to 100 zł, a kolejnej 80 zł. Sprawdź dostępne terminy i zarejestruj się telefonicznie 61 862 63 35.

Dietetyk w Instytucie Mikroekologii udziela konsultacji prywatnie. Z konsultacji warto skorzystać, jeśli poszukujesz:

 • specjalistycznego poradnictwa żywieniowego,
 • dietoterapii niedożywienia, nadwagi i otyłości,
 • pomocy w poprawie odżywienia i jakości życia, np. w chorobach tarczycy, SIBO, alergiach pokarmowych oraz chorobach przewlekłych,
 • indywidualnie dobranych zaleceń dietetycznych lub jadłospisu dobranego do Twoich potrzeb,
 • wsparcia w doborze odpowiedniej suplementacji,
 • przygotowania do ciąży, odżywiania w ciąży i okresie laktacji.
Dowiedz się więcej o przebiegu pierwszej konsultacji u dietetyka i zamów ją w e-sklepie.

Konsultacja dietetyczna

Gabinety specjalistyczne Poznań

Gabinety specjalistyczne są częścią siedziby Instytutu Mikroekologii w Poznaniu (Górczyn, Grunwald), przy ulicy Sielskiej 6. Dojazd komunikacją miejską jest prosty zarówno z centrum Poznania, a także z dzielnic: Łazarz, Dębiec, Jeżyce, Wilda. Na skrzyżowaniu ul. Sielskiej z Głogowską znajduje się przystanek tramwajowy Sielska (1 przystanek od pętli tramwajowo-kolejowej Górczyn), z którego dojście do Instytutu zajmuje niecałą minutę. Łatwo dotrzeć do nas również autem lub pociągiem z okolic Poznania. Odwiedzając naszą siedzibę, możesz liczyć na opiekę najwyższej jakości w komfortowych warunkach i miłej atmosferze. Po wejściu do Instytutu Mikroekologii w Poznaniu trafiasz do rejestracji, gdzie otrzymasz wszelkie informacje. Zapewniamy dostęp do przestronnej toalety, a także przewijaka oraz kącika dla dzieci. Stosujemy się do wymogów sanitarno-epidemiologicznych, dbając o bezpieczeństwo wszystkich pacjentów i pracowników w naszej jednostce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Oddział w Warszawie