Uwaga pacjenci! Zmiana funkcjonowania w okresie Majówki Sprawdź szczegóły
  • 0

 

Badania przed ciążą i porodem – co oprócz badań obowiązkowych?

Dbanie o zdrowie dziecka nie zaczynają się wraz z pojawieniem się  dwóch kresek na teście, ale znacznie wcześniej. Szczególnie ważne jest to w przypadku problemów z poczęciem. Z artykułu dowiesz się jakie badania wykonać przed zajściem w ciążę.

Badania przed ciążą – czyli zanim pojawią się dwie kreski

Planując dziecko warto udać się do lekarza – ginekologa, który w razie potrzeby zleci zestaw podstawowych badań, sprawdzi przebieg cyklu, oceni jajeczkowanie itd.  Jest to niezbędne jeśli pomimo dłuższych starań nie dochodzi do poczęcia. Jednak taka wizyta może też odbyć się w ramach profilaktyki, aby już na początku wyeliminować potencjalne problemy.

Czasami niewielkie nieprawidłowości np. w poziomie hormonów, niedobory witamin czy składników mineralnych albo drobne infekcje mogą utrudniać zajście w ciążę. Im szybciej je wyeliminujesz tym większa szansa na sukces!

Problemy z poczęciem? To może byś stan zapalny!

Badania pokazują, że przewlekły stan zapalny o niskim nasileniu może powodować problemy z zajściem w ciążę, szczególnie jeśli towarzyszą mu choroby autoimmunizacyjne np. Hashimoto lub inne, takie jak np. PCOS czy endometrioza.

Badania Instytutu Leczenia Niepłodności w Kolonii wykazały, ze po zastosowaniu diety na podstawie testu ImuPro: 1 na 3 pacjentki z endometriozą zaszły w ciąże; 3 z 5 pacjentek ze stwierdzonym PCOS zaszły w ciąże; u 2 z 5 niepłodnych mężczyzn stan spermy poprawił się do parametrów wymaganych dla prokreacji.

W staraniach o dziecko można pomóc sobie wykonując dodatkową diagnostykę: badanie na nadwrażliwości pokarmowe ImuPro i badanie na mikroflorę jelit KyberKompakt Pro. Zestaw tych dwóch badań ma na celu ocenę dysbiozy jelitowej oraz potencjalnych nadwrażliwości pokarmowych. Te dwa elementy mogą powiem przyczyniać się do powstawania w organizmie przewlekłego stanu zapalnego, który może wpływać negatywnie na układ immunologiczny i gospodarkę hormonalną. Wprowadzenie odpowiedniej diety eliminacyjnej i probiotykoterapii pomoże odbudować jelita i przywrócić równowagę w organizmie.

Badanie przed ciążą – kompleksowe badanie mikrobioty pochwy

Bardzo istotnym badaniem przed ciążą jest diagnostyka mikrobioty pochwy, zarówno pod kątem potencjalnych patogenów, jak i bakterii ochronnych. Infekcje bakteryjne i grzybicze w pochwie mogą przyczyniać się do problemów z poczęciem, a także poronień. Należy pamiętać, że ewentualne leczenie lekami przeciwgrzybiczymi czy przeciwbakteryjnymi jest bezpieczniejsze przed ciążą niż w jej trakcie.

Badanie VagiStatus Pro to najlepsze i najbardziej kompleksowe badanie sprawdzające zarówno 11 najczęściej występujących patogenów jak i mikrobiotę ochronną pochwy.

Badanie VagiStatus Pro jest bezpieczne i nieinwazyjne. Razem z wynikiem pacjentka otrzymuje informacje o ewentualnej dysbiozie oraz dalsze kroki postępowania. Dodatkowo w przypadku stwierdzonej infekcji może zostać wdrożone przez lekarza ginekologa odpowiednie leczenie. Jeśli masz pytania o jakiekolwiek badania – skontaktuj się z nami! Nasza położna prowadzi bezpłatne konsultacje telefoniczne podczas których odpowie na wszystkie Twoje pytania. Konsultacje telefoniczne

  • ImuPro Basic (krew żylna)

    1,150.00 
  • KyberKompakt Pro

    740.00 
  • VagiStatus Pro

    800.00 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Oddział w Warszawie