Wyniki badania na alergię pokarmową opóźnioną – co dalej?
07.02.2018
Wyniki badania na alergię pokarmową opóźnioną bywają trudne w interpretacji. Kiedy pacjent odbiera jakiekolwiek wyniki badań, liczy na to, że dadzą mu one nie tylko odpowiedź na pytanie o stanie jego zdrowia, ale także wskażą kierunek dalszego postępowania. Niestety, nadal wiele firm oferujących badania na alergie pokarmowe i nadwrażliwości ogranicza się do wydania pacjentowi samego wyniku. W Instytucie Mikroekologii priorytetem jest nie samo wykonanie badania ImuPro przez pacjenta, ale pomoc, którą otrzyma dzięki zrealizowaniu zawartych w wyniku zaleceń. Nie jest dla nas zaskoczeniem, że po zapoznaniu się z wynikiem, pacjent ma wiele pytań i wątpliwości. Co może zrobić i gdzie udać się po pomoc?
Jak interpretować wynik badania na alergię ImuPro?
Po wykonaniu badania ImuPro Pacjent otrzymuje wynik, w którym znajdzie:
- wynik, który zaprezentowany jest w postaci wykresów pokazujących stopień reakcji,
- interpretację wyniku wraz z informacjami o dodatkowej diagnostyce,
- tabelkę produktów, których pacjent musi unikać (do wycięcia).
Dodatkowo, w przypadku panelu ImuPro Screen+ pacjent otrzymuje 3-stronicowy informator na temat diety.
Do badania ImuPro Basic, ImuPro Vegetarian i ImuPro Complete dołączany jest indywidualny przewodnik dietetyczny, którzy przeprowadza pacjenta przez kolejne etapy diety. Pozawala to na samodzielne zaplanowanie diety. W przypadku badania ImuPro Complete pacjent otrzyma również książkę kucharską z propozycjami dań opartych na dozwolonych produktach.
Chcesz wiedzieć więcej na temat badania ImuPro – przeczytaj tutaj.
Bezpłatna porada dietetyczna dla pacjentów
Mimo tak kompleksowej informacji często zdarza się, że pacjenci mają dodatkowe pytania. Dlatego uruchomione zostały specjalne konsultacje telefoniczne, podczas których, w określone dni w tygodniu i w wybranych godzinach, można dzwonić, aby uzyskać bezpłatną poradę dietetyczną. Dietetyk ma wgląd w wynik badania, odpowie na pytania dotyczące zbilansowania diety, zastosowania zamienników itd.
Sprawdź harmonogram bezpłatnych konsultacji telefonicznych.
Wyniki badania na alergię a wizyta u dietetyka
Część pacjentów, u których występuje wiele reakcji albo wcześniej nie mieli do czynienia z dietą eliminacyjną, ma problem z samodzielnym ułożeniem jadłospisu. Wówczas warto zgłosić się po poradę do dietetyka, który pomoże poprowadzić dietę i ułoży odpowiedni jadłospis z uwzględnieniem wyników badania. Pacjenci Instytutu mogą skorzystać z usług dietetyka na miejscu lub online. Więcej informacji o konsultacjach dietetycznych znajdziesz tutaj.
Portal dla pacjentów
Aby ułatwić pacjentom rozpoczęcie diety eliminacyjnej Instytut Mikroekologii współpracuje z portalem dietaeliminacyjna.pl. Pacjent znajdzie tam wszystkie praktyczne informacje na temat zamienników, zakupów, produktów, a także bazę prostych przepisów.
Szukasz badania na alergię pokarmową? Wybierz miejsce, które oferuje coś więcej niż sam wynik!
Badania na alergię pokarmową IgG-zależną przeprowadzają w Instytucie doświadczeni diagności laboratoryjni. Samo laboratorium jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i jest kontrolowane przez KIDL i inne jednostki do tego upoważnione, co jest najlepszym gwarantem jakości. Wynik badania ImuPro jest poddawany testom na walidację, co oznacza, że jest wiarygodny i powtarzalny.
Jak już zostało napisane: sam wynik to jednak nie wszystko. Pacjent powinien uzyskać wszechstronna pomoc i informację zarówno przed wykonaniem badania, jak i po otrzymaniu wyniku. Zindywidualizowana dieta eliminacyjna jest podstawą zachowania zdrowia.
Badanie nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych dostępne jest w różnych panelach, oceniających od 44 aż do 270 alergenów. Możesz wykonać je z krwi żylnej lub włośniczkowej z palca. Wybierz wariant badania odpowiedni do Twoich potrzeb.
O autorze
Monika Cyprian
Masz dodatkowe pytania?
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej
Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Codziennie, od poniedziałku do piątku możesz porozmawiać z naszymi dietetykami, diagnostami oraz innymi specjalistami. Bezpłatne konsultacje odbywają się w wyznaczonych godzinach i działają na zasadzie linii otwartej – wystarczy, że zadzwonisz w wybranym dniu do specjalisty, w godzinach konsultacji.
Sprawdź i zadzwoń