Skóra
Oprócz badań pakiet zapewnia dwie 30-minutowe konsultacje z dietetykiem (stacjonarne lub telefoniczne):
- po otrzymaniu wyników badań
- w celu oceny postępów terapii.
Pakiet dla osób z problemami skórnymi. Obejmuje diagnostykę mikrobioty oraz nadwrażliwości, alergii i celiakii. Zapewnia indywidualnie dopasowane zalecenia probiotykoterapii i diety eliminacyjnej oraz opiekę dietetyka. Zamawiając w pakiecie, płacisz mniej i możesz zadbać o zdrową skórę od środka.
Cena regularna: 3030 zł
Najniższa z ostatnich 30 dni: 2880 zł
Pakiet ten stworzyliśmy z myślą o osobach dorosłych borykających się z różnymi chorobami skóry. Aby skutecznie leczyć problemy ze skórą, należy w pierwszej kolejności poznać przyczynę ich powstawania. Zmiany na skórze mogą być związane z alergią lub nadwrażliwością pokarmową, a także z dysbiozą jelitową. Często pojawiają się one lub nasilają w wyniku stanu zapalnego w organizmie. Stan zapalny może też zaostrzyć zmiany skórne w przebiegu chorób autoimmunizacyjnych. Inną przyczyną jest skórna postać celiakii, czyli choroba Duhringa. Zawarte w tym pakiecie badania pozwalają na kompleksową diagnostykę i holistyczne podejście do terapii zmian skórnych. Wykonując pakiet „Skóra”, otrzymujesz zestaw badań wraz z zaleceniami dotyczącymi diety oraz terapii probiotycznej.
Pakiet obejmuje:
Nadwrażliwości pokarmowe ImuPro Complete - najszerszy panel badania ImuPro w kierunku nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych, który ocenia nadwrażliwość aż na 270 składników pokarmowych.
Mikrobiota jelit Basic - badanie mikrobioty jelit, które sprawdza jej stan, w tym liczebność bakterii ochronnych i immunomodulujących.
Panel X-atopowy-30 - badanie w kierunku alergii natychmiastowej (IgE-zależnej), które ocenia alergie na 30 alergenów pokarmowych i wziewnych.
Celiakia IgA + total IgA - badanie przeciwciał charakterystycznych dla celiakii.
Wykonując ten pakiet otrzymasz:
- informacje o występowaniu nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych wraz z zaleceniami dietetycznymi
- informacje o stanie mikrobioty jelit
- zalecenia probiotykoterapii dopasowane do Twoich wewnętrznych potrzeb
- informacje o występowaniu alergii IgE-zależnych
- informacje o występowaniu przeciwciał charakterystycznych dla celiakii w celu potwierdzenia lub wykluczenia skórnej postaci celiakii (choroba Duhringa)
- dwie 30-minutowe konsultacje z dietetykiem w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu lub telefoniczne (po otrzymaniu wyników badania oraz w celu oceny postępów terapii)
Warto wykonać go w przypadku:
- atopowego zapalenia skóry (AZS)
- trądziku dorosłych
- pokrzywki
- wysypki
- autoimmunizacyjnych chorób skóry, takich jak: łuszczyca, łysienie plackowate, bielactwo
Masz dodatkowe pytania?
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej
Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Codziennie, od poniedziałku do piątku możesz porozmawiać z naszymi dietetykami, diagnostami oraz innymi specjalistami. Bezpłatne konsultacje odbywają się w wyznaczonych godzinach i działają na zasadzie linii otwartej – wystarczy, że zadzwonisz w wybranym dniu do specjalisty, w godzinach konsultacji.
Sprawdź i zadzwońNajczęściej zadawane pytania
Panele badania ImuPro różnią się ilością analizowanych alergenów. Dostępne są panele oceniające nadwrażliwość na 44, 90 i 270 alergenów. Badane alergeny należy dobrać w taki sposób, aby możliwie jak najbardziej pokrywały się z Twoją codzienną dietą. Poznaj i porównaj panele badania ImuPro tutaj.
Różnica polega na odmiennym sposobie pobrania krwi. W przypadku krwi żylnej musi być ona pobrana przez wykwalifikowaną osobę, na czczo lub 3 godziny po lekkostrawnym posiłku. Krew włośniczkową możesz pobrać samodzielnie z palca, niezależnie od pory dnia i spożytych pokarmów. Surowica krwi żylnej wymaga zabezpieczenia wkładem chłodzącym na czas transportu, gdy temperatura powietrza przekracza 25°C. Z kolei krew włośniczkowa nie wymaga dołączania wkładu chłodzącego, nawet w upały.
Nie, nie ma takiej możliwości, aby samodzielnie skomponować panel badanych składników. Jest to związane ze stałą kombinacją alergenów pokarmowych, trwale naniesionych przez producenta na płytki testowe (ELISA) wykorzystywane w badaniu ImuPro.
Nadwrażliwość pokarmowa rozwija się i jest możliwa do zbadania, gdy masz kontakt z danym alergenem, dlatego badanie najlepiej wykonać przed rozpoczęciem diety eliminacyjnej.
Tak, badanie ImuPro można wykonać w ciąży. Warto przy tym podkreślić, że zarówno ciężarna, jak i rozwijające się dziecko odniosą korzyści ze stosowania diety opartej na wyniku badania ImuPro. W tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie zbilansowanie diety eliminacyjnej i rotację, by uniknąć niedoborów w trakcie ciąży – najlepiej pod kontrolą dietetyka.
Wyniki może zmienić długotrwałe przyjmowanie (zarówno aktualnie, jak i w przeszłości) leków immunosupresyjnych, jak np. prednizon, kortyzon, metotreksat, azatiopryna itp. W przypadku stosowania leków immunosupresyjnych należy wykonać oznaczenie całkowitego poziomu przeciwciał IgG w surowicy (total IgG) przed badaniem nadwrażliwości pokarmowych. Również inne niektóre leki mogą wpłynąć na wyniki badania nadwrażliwości pokarmowych ImuPro, więc w przypadku wątpliwości, najlepiej skonsultuj się z naszym laboratorium.
Badanie ImuPro wykonuje się po ukończeniu 12 miesiąca życia przez dziecko. Aby sprawdzić nadwrażliwości u młodszych dzieci, poniżej 12 miesiąca życia, badanie wykonuje się z krwi mamy.
Nietolerancja pokarmowa nie jest tym samym co nadwrażliwość pokarmowa, choć często nazwy te są używane zamiennie, jako synonim. Badanie ImuPro służy do diagnostyki nadwrażliwości pokarmowych. Nietolerancja laktozy to brak zdolności organizmu do trawienia laktozy (cukru mlecznego), wynikająca z braku koniecznego do tego enzymu (laktazy). ImuPro nie sprawdza aktywności enzymów, lecz wytwarzanie przeciwciał IgG przeciwko białkom pokarmowym. Można mieć nadwrażliwość pokarmową na produkty mleczne (białko mleka), ale nie jest to jednoznaczne z nietolerancją laktozy i odwrotnie – brak nadwrażliwości na białko mleka nie wyklucza nietolerancji laktozy.
Nie ma takiej potrzeby. Krew do badania alergii i nadwrażliwości pokarmowych można pobrać na czczo lub 3 godziny po lekkostrawnym posiłku. Jeśli planujesz pobranie po posiłku, zadbaj, by był on ubogi w tłuszcze.