Kochaj się bezpieczenie! Odbierz nawet 20% rabatu na badania patogenów przekazywanych drogą płciowąSprawdź

Instytut Mikroekologii - Poznań

instytut mikroekologii poznań

Instytut Mikroekologii w Poznaniu to nie tylko badania diagnostyczne najwyższej jakości, ale także dostęp do specjalistycznych wizyt. Oferujemy konsultacje lekarskie: internisty, pediatry, neonatologa oraz dietetyczne i położniczo-ginekologiczne u położnej. Gabinety lekarskie, dietetyczne i położniczo-ginekologiczny, znajdują się w obrębie naszej placówki w Poznaniu, która mieści się przy ul. Sielskiej 6. Same wyniki badań to jeszcze nie wszystko, dlatego oferujemy konsultacje lekarskie, dietetyczne i z położną, podczas których zostaną one omówione. Korzystając z nowoczesnych narzędzi diagnostycznych, lekarz ma możliwość zaproponować celowaną terapię leczniczą. W procesie zdrowienia, zwłaszcza w przypadku chorób przewlekłych, niezwykle istotnym jest indywidualne podejście. Nasi lekarze: internista, pediatra, neonatolog, przyglądają się historii każdego pacjenta z różnych perspektyw i analizują ją pod kątem występujących objawów. Zwiększa to szansę na postawienie właściwej diagnozy oraz dotarcie do źródła problemów. To jeden z kluczowych kroków, aby osiągnąć szybką i skuteczną poprawę samopoczucia na długo. Lekarze Instytutu Mikroekologii w Poznaniu pomagają również samemu choremu zrozumieć przyczynę dolegliwości. Dla wielu osób, wizyta u naszych specjalistów jest początkiem zmiany stylu życia na wspierający zdrowie. Współdziałanie lekarza i pacjenta w leczeniu, niesie szereg korzyści. W przypadku najmłodszych pacjentów, pediatra lub neonatolog otacza opieką dziecko, ale także edukuje rodziców w zakresie dalszego postępowania. W razie konieczności, nasi specjaliści mogą zasugerować potrzebę wykonania dodatkowych badań bądź konsultacji np. u dietetyka lub położnej. Pomoc dietetyka umożliwia wprowadzenie zdrowych zmian w sposobie odżywiania. W przypadku szeregu dolegliwości, dietoterapia stanowi istotny element całościowej opieki. Wsparcie położnej dedykujemy pacjentkom przygotowującym się do ciąży i porodu, zmagającymi się z niepłodnością oraz z nawracającymi infekcjami układu moczowo-płciowego. Interdyscyplinarne podejście lekarzy Instytutu Mikroekologii w Poznaniu sprawia, że cieszymy się dużym zadowoleniem wśród pacjentów. Jeśli zależy Ci na wizycie u naszego specjalisty, ale nie możesz dotrzeć do Poznania, oferujemy również konsultacje lekarskie online. Wówczas wyniki badań dostarczasz lekarzowi mailem, a wizyta odbywa się przez telefon. Także w tej formie konsultacji lekarskich stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość opieki i holistyczne podejście. Konsultacje telefoniczne z lekarzem są dobrym rozwiązaniem w pandemii. W Instytucie Mikroekologii zapewniamy wizyty lekarskie na najwyższym poziomie w przyjemnej atmosferze.

Nasi specjaliści

Internista Poznań

Zapraszamy do poznania naszych specjalistów i na wizytę do wybranego lekarza internisty. Internista w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu jest dostępny w poniedziałki, wtorki i środy. Internista udziela konsultacji zarówno stacjonarnie, jak i telefonicznie.

Pediatra Poznań

Lekarz pediatra obejmuje opieką dzieci, zapraszamy na wizytę wraz z rodzicami. W przypadku najmłodszych pacjentów, poniżej 1 roku życia, oferujemy również konsultację u lekarza pediatry, neonatologa.  Pediatra w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu jest dostępny w poniedziałki. Pediatra udziela konsultacji zarówno stacjonarnie, jak i telefonicznie.

Położna Poznań

W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu konsultacji udziela również położna. Położna zajmuje się opieką nad kobietą w każdym okresie życia. Zapraszamy na kompleksową wizytę do położnej. Położna oferuje zarónwo konsultację jak i pobranie wymazu z pochwy do badania.

Dietetyk Poznań

Dietetyk w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu zapewnia kompleksową opiekę dietetyczną. Dietetyk podczas pierwszej wizyty wykonuje analizę masy i składu ciała metodą bioimpedancji, dokonuje oceny stanu zdrowia i odżywiania, a także ustala cel współpracy. Na konsultację do dietetyka zapraszamy w czwartki, zarówno stacjonarnie, jak i telefonicznie.

Instytut Mikroekologii w Poznaniu mieści się przy ul. Sielskiej 6. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 16.00. Materiał do badań pobieramy i przyjmujemy do godziny 15.00, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej: 61 862 63 35. Terminy wizyt u lekarza, dietyka i położnej ustalamy indywidualnie, również podczas rejestracji telefonicznej. Wizyta u lekarza i położnej trwa około 30 minut, pierwsza konsultacja dietetyczna godzinę, a wizyty kontrolne 30 minut. Prosimy o przygotowanie na wizytę aktualnych wyników badań. W przypadku konsultacji telefonicznych z lekarzem, dietetykiem lub położną, przed ustalonym terminem, istnieje możliwość przesłania wyników badań na adres mailowy: gabinetylekarskie@instytut-mikroekologii.pl. Dzień przed konsultacją u naszych specjalistów, potwierdzamy telefonicznie Państwa obecność. W nagłych sytuacjach, będziemy wdzięczni za poinformowanie nas o tym, że nie dotrzecie Państwo na wizytę. W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu w czasie pandemii stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo naszych pacjentów i pracowników. Wdrożyliśmy szereg środków ostrożności, aby zapewnić Państwu nieprzerwany dostęp do opieki medycznej najwyższej jakości. Nasz personel przyjmuje pacjentów w maseczkach ochronnych, dezynfekuje ręce oraz powierzchnie, z którymi macie Państwo kontakt. Dbamy o ograniczenie osób przebywających jednoczasowo w obrębie rejestracji i zapewniamy utrzymanie zalecanego dystansu. Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do aktualnych wytycznych i ich przestrzeganie. W sytuacji wystąpienia objawów, takich jak: kaszel, duszność, gorączka, prosimy o kontakt telefoniczny i zmianę terminu wizyty lub odbycie konsultacji telefonicznej. Prosimy, aby wchodzić pojedynczo, w założonych maseczkach. Bezpośrednio przy wejściu znajduje się punkt do dezynfekcji rąk, prosimy o zdezynfekowanie dłoni zgodnie z dostępną instrukcją. Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość oraz współudział w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas pandemii.

Oddział w Warszawie