Skorzystaj z darmowych konsultacji telefonicznychSprawdź terminy

Nietolerancja pokarmowa jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ lista niespecyficznych objawów jest bardzo szeroka. Ponadto czas od momentu spożycia pokarmu do wystąpienia objawów jest trudny do określenia – może minąć kilka godzin, a nierzadko są to nawet 3 doby. Zmienny jest także czas utrzymywania się objawów nietolerancji pokarmowej – może trwać nawet przez wiele tygodni. Z tego powodu nie jesteś w stanie samodzielnie określić, jakie produkty powodują u Ciebie objawy. Z tego artykułu dowiesz się jaką diagnostykę można wykonać aby dowiedzieć się czy cierpisz na nietolerancję pokarmową.

Nietolerancja pokarmowa- od czego zacząć diagnostykę?

W przypadku objawów żołądkowo-jelitowych charakteryzujących się biegunkami, bólami brzucha czy wzdęciami szczególnie po spożyciu produktów mlecznych ze świeżego mleka należałoby wykonać wodorowy test oddechowy bądź badanie genetyczne w kierunku nietolerancji laktozy. Te same objawy mogą Cię spotkać po zjedzeniu owoców bogatych w fruktozę, wtedy warto wykonać wodorowy test oddechowy w kierunku nietolerancji fruktozy.

Kiedy zmagasz się z bólami głowy, uporczywymi migrenami warto byłoby sprawdzić czy nie cierpisz na nadwrażliwości pokarmowe IgG -zależne, a Twoje objawy są spowodowane przewlekłym stanem zapalnym.

Badania pokazują, że zastosowanie diety eliminacyjnej na podstawie badania ImuPro u pacjentów z migrenami, spowodowało znaczną poprawę objawów, zmniejszenie ilości ataków migrenowych. Zmniejszyło się także stosowanie przez nich środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty (OTC).

Podwójne wsparcie przy nietolerancji pokarmowej! Sprawdź stan mikrobioty jelitowej, wspomóż jelita celowaną probiotykoterapią. 

Badanie ImuPro oraz KyberKompakt  to zestaw badań mający na celu ocenę dysbiozy jelitowej oraz potencjalnych nadwrażliwości pokarmowych. Te dwa elementy mogą przyczyniać się do powstawania w organizmie przewlekłego stanu zapalnego, który może wpływać negatywnie na cały organizm, powodując wiele objawów. Wprowadzenie odpowiedniej diety eliminacyjnej i probiotykoterapii pomoże odbudować jelita i przywrócić równowagę w organizmie.

Jeśli masz pytania o jakiekolwiek badania – skontaktuj się z nami! Nasz dietetyk prowadzi bezpłatne konsultacje telefoniczne podczas których odpowie na wszystkie Twoje pytania!

Link do konsultacji telefonicznych

Polecamy badania

Nietolerancja pokarmowa

 • Genetyczna diagnostyka nietolerancji fruktozy i laktozy

  450.00 
 • Genetyczna diagnostyka nietolerancji laktozy

  370.00 
 • Nietolerancja fruktozy

  299.00 
 • Nietolerancja laktozy

  299.00 
 • Promocja

  Pakiet oznaczeń genetycznych (celiakia + laktoza + fruktoza)

  810.00 
Oddział w Warszawie