Położna Poznań

W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu oferujemy konsultacje położniczo-ginekologiczne u położnej. Położna obejmuje opieką kobiety w każdym okresie życia. W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, położna konsultuje prywatnie, głównie stacjonarnie, ale oferujemy również konsultacje telefoniczne z położną.

Kiedy zgłosić się do położnej?

Najczęściej do gabinetu ginekologiczno-położniczego zgłaszają się pacjentki z przewlekłymi dolegliwościami ze strony układu moczowo-płciowego. Zapraszamy także pacjentki planujące ciążę, aby omówić przygotowanie do ciąży. Nasza położna posiada i przekazuje wiedzę z zakresu zdrowia kobiety, ale także programowania zdrowia dziecka. Dla kształtowania zdrowia dziecka w przyszłości, kluczowe jest pierwszych 1000 dni życia, dlatego warto wiedzieć jak przygotować się na ciążę. Również w ciąży warto wykonać badanie mikrobioty pochwy, jednym z standardowych badań jest wymaz w kierunku paciorkowca z grupy B (GBS) – Streptococcus agalactiae.

Jak przebiega konsultacja z położną?

Podczas wizyty położna przeprowadza wywiad położniczo-ginekologiczny, ustala z pacjentką, czy konieczne jest wykonanie badania mikrobioty pochwy oraz w jakim zakresie. W niektórych przypadkach przewlekłych infekcji intymnych, pomocne może okazać się również badanie mikrobioty jelit. Nasza położna zapewnia holistyczne podejście do dolegliwości, proponuje odpowiednie postępowanie oraz edukuje pacjentkę w tym zakresie. W razie potrzeby, informuje o konieczności konsultacji z lekarzem ginekologiem lub fizjoterapeutą uro-ginekologicznym. Większość pacjentek uznaje opiekę naszej położnej za profesjonalną, kompleksową i skuteczną.

Badanie pochwy – mikrobiota ochronna i patogenna

W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu zapewniamy także kompleksową diagnostykę mikrobioty pochwy – badanie obecności bakterii oraz grzybów patogennych i ochronnych w pochwie. W tym celu wykorzystujemy szereg dostępnych narzędzi diagnostycznych: badanie mikroskopowe wymazu z pochwy – biocenoza, ilościowy posiew mikrobiologiczny, diagnostykę molekularną patogenów przekazywanych drogą płciową (ang. Sexually transmitted infections – STI) trudnohodowlanych i niehodowlanych. Wykonujemy również diagnostykę genetyczną HPV (ang. Human Papillomavirus), czyli wirusa brodawczaka ludzkiego. Badanie to jest istotnym elementem profilaktyki raka szyjki macicy, identyfikuje 30 typów HPV, zarówno typów o niskim ryzyku onkogennym jak i wysokoonkogennych. Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, rekomendowane jest wykonywanie badań przesiewowych składającego się z badania cytologicznego i genetycznego (test połączony) u kobiet między 30 a 65 r.ż. co 5 lat. Badanie HPV można wykonać także w innych grupach wiekowych, np. ze względu na nieprawidłowy wynik cytologii, aby zadecydować o dalszym postępowaniu. Wymaz do diagnostyki molekularnej HPV i innych STIs położna pobiera z kanału szyjki macicy. Tak kompleksowa diagnostyka umożliwia całościową ocenę zdrowia intymnego. W przypadku osób spoza Poznania, istnieje możliwość wykonania badania mikrobioty pochwy wysyłkowo. Badanie mikrobioty pochwy (VagiStatus) można zamówić w e-sklepie i zgłosić się do wybranej położnej lub ginekologa na pobranie wymazu, a następnie odesłać materiał do laboratorium Instytutu Mikroekologii w Poznaniu.

Prywatna położna w Poznaniu

Ze względu na lokalizację Instytutu Mikroekologii – Poznań, ul. Sielska 6, na prywatną konsultację do położnej zapraszamy przede wszystkim kobiety z Poznania – Jeżyce, Grunwald, Górczyn, Wilda i okolic. Dbamy o komfortowe warunki podczas wizyty. W gabinecie położniczo-ginekologicznym znajduje się toaleta, w której można przygotować się do wymazu z pochwy i odświeżyć. Zapewniamy naszym pacjentkom dostęp do jednorazowych spódniczek i klapek, aby zwiększyć ich komfort.

W czym możemy pomóc?

Położna w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu najczęściej konsultuje pacjentki z przewlekłymi dolegliwościami ze strony układu moczowo-płciowego. Nawracające infekcje intymne: zapalenie grzybicze i/lub bakteryjne pochwy, zapalenie pęcherza są powszechnym problemem wielu kobiet w każdym wieku. W Instytucie Mikroekologii specjalizujemy się zwłaszcza w diagnostyce i terapii infekcji o charakterze przewlekłym i nawracającym. Korzystamy z najnowszych, wysokospecjalistycznych narzędzi diagnostycznych.  Nasza położna zapewnia pomoc w przypadku dolegliwości takich jak:

  • ból, pieczenie, świąd pochwy,
  • ból podczas współżycia,
  • zaczerwienienie okolicy narządów płciowych,
  • suchość pochwy,
  • upławy.

W Instytucie Mikroekologii do zdrowia, w tym zdrowia intymnego, podchodzimy holistycznie. Dzięki temu nasza pomoc jest kompleksowa i skuteczna. Zwłaszcza w przypadku nawracających infekcji pochwy i pęcherza, sama diagnostyka mikrobioty pochwy może być niewystarczająca. Często problem ten wynika z zaburzonej odporności organizmu i dysbiozy jelitowej. Nasza położna posiada wiedzę i doświadczenie, które pozwalają jej ocenić, jakie działanie i terapia mogą wyeliminować dolegliwości.

Przygotowanie do ciąży, programowanie zdrowia dziecka – prywatna położna Poznań

Na konsultację do położnej w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu możesz zgłosić się także, aby dowiedzieć się jak przygotować się na ciążę. Edukacja położnej i odpowiednie badania profilaktyczne zwiększają szansę na zajście w ciążę oraz jej prawidłowy przebieg. Ma to również znaczenie dla zdrowia dziecka w przyszłości. Położna może wskazać czynniki wpływające korzystnie na kształtowanie zdrowia dziecka w kluczowym okresie pierwszych 1000 dni życia.

Profilaktyka raka szyjki macicy, diagnostyka HPV – Poznań

W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu zapewniamy także badania profilaktyczne raka szyjki macicy. Oferujemy diagnostykę genetyczną (molekularną) wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV (ang. Human Papillomavirus), który przyczynia się do rozwoju raka szyjki macicy. Badanie to dedykujemy przede wszystkim kobietom między 30 a 65 r.ż., ale także w innych grupach wiekowych, np. gdy wynik cytologii nie jest prawidłowy. Dzięki temu lekarz może zadecydować o dalszym postępowaniu diagnostycznym i leczniczym. Wymaz do badania HPV pobierany jest z kanału szyjki macicy.

Twoja wizyta

Wizyta u położnej w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu odbywa się w gabinecie położniczo-ginekologicznym. Na konsultację do położnej należy umówić się telefonicznie w rejestracji 61 862 63 35. Opłata za konsultację i ewentualne badania dokonywana jest w rejestracji Instytutu Mikroekologii po wizycie, możliwa płatność gotówką lub kartą. Na wizytę do położnej warto zabrać aktualne wyniki badań mikrobioty pochwy. Troszczymy się o komfortowe warunki podczas wizyty. W gabinecie położniczo-ginekologicznym jest dostępna toaleta dla pacjentek, umożliwiająca przygotowanie do pobrania wymazu z pochwy. Zapewniamy dostęp do jednorazowych spódniczek i klapek, aby zwiększyć intymność podczas pobierania wymazu z pochwy.

Jak przygotować się do pobrania wymazu z pochwy?

Jeśli zgłaszasz się celem pobrania wymazu z pochwy przez położną, materiał do większości badań z naszej oferty powinien być pobrany między 10 a 14 dniem cyklu (przed pokwitaniem i po menopauzie, dzień pobrania nie ma znaczenia). Nie dotyczy to badania genetycznego w kierunku HPV. Wymaz pobierany jest przy użyciu jałowego wziernika. W zależności od zakresu badania, wymaz pobierany jest z tylnego sklepienia pochwy i/lub kanału szyjki macicy. Po pobraniu wymazu może zdarzyć się plamienie, dlatego warto mieć wkładkę higieniczną. Przez okres 48 godzin przed pobraniem należy: zrezygnować ze współżycia płciowego, ograniczyć zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne do podmywania delikatnym płynem myjącym lub wodą podczas toalety całego ciała, nie stosować irygacji dopochwowych, nie stosować żadnych leków dopochwowo (globulek, tabletek, czopków, maści) lub maści zewnętrznych. Pobranie materiału nie jest bolesne. Może pojawić się dyskomfort związany z założeniem wziernika, zwłaszcza w przypadku aktywnej infekcji i podrażnionej śluzówki pochwy.

Cennik

Koszt konsultacji położnej w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu wynosi 120 zł. Istnieje możliwość płatności gotówką i kartą. W przypadku konsultacji telefonicznej z położną, płatność za wizytę dokonywana jest przelewem, bezpośrednio na konto Instytutu Mikroekologii.

Nasi specjaliści - Położna

Mgr Justyna Modrzejewska

Położna

Położna Instytutu Mikroekologii

W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu oferujemy holistyczne podejście do zdrowia intymnego. Specjalizujemy się zwłaszcza w diagnostyce i terapii przewlekłych infekcji pochwy i/lub pęcherza. Opiekę ginekologiczno-położniczą zapewnia położna. Nasza położna dąży do ustalenia przyczyny dolegliwości występujących u pacjentki, takich jak: nawracające infekcje grzybicze i/lub bakteryjne pochwy, ból podczas współżycia, suchość pochwy, problem z zajściem w ciąże, problem z utrzymaniem ciąży, poronienia, niepłodność. Położna w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu obejmuje opieką kobiety w każdym okresie życia. Posiada wiedzę jak przygotować się na ciążę i zapewnia edukację w tym zakresie. W ramach konsultacji u położnej, pacjentka otrzymuje zalecenia dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego i terapii wspierającej zdrowie. Dokładny zakres badań diagnostycznych położna ustala z pacjentką, odpowiednio do indywidualnych potrzeb. W przypadku obecności patogenów, po przeleczeniu, dążymy do odbudowania mikrobioty ochronnej (fizjologicznej), aby przywrócić zdrowie intymne i utrzymać je na długo. Zapewniamy komfortowy przebieg wizyty, wysoką jakość opieki położniczej oraz badań diagnostycznych.

Wymaz z pochwy Poznań – gdzie wykonać?

W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, oprócz opieki położnej, oferujemy szeroki zakres diagnostyki mikrobioty pochwy – zarówno mikrobioty fizjologicznej, jak i patogennej. Korzystamy ze specjalistycznych narzędzi diagnostycznych, takich jak badania molekularne (genetyczne). Laboratorium Instytutu Mikroekologii w Poznaniu zapewnia najwyższą jakość przeprowadzanych badań. Aby wykonać wymaz z pochwy, możesz zgłosić się na wizytę do naszej położnej. Wymaz pobierany jest w gabinecie ginekologiczno-położniczym, który mieści się w naszej siedzibie, przy ul. Sielskiej 6. Opcja ta jest szczególnie korzystna dla kobiet z Poznania (Górczyn, Grunwald, Wilda, Jeżyca) i okolic. Jeśli chcesz wykonać badanie mikrobioty pochwy – VagiStatus w Instytucie Mikroekologii, a nie możesz dotrzeć do naszej położnej, istnieje możliwość wysyłki materiału do badania. Badanie możesz zamówić w e-sklepie, a po pobraniu przez wybraną położną lub ginekologa, wystarczy odesłać badanie do laboratorium Instytutu Mikroekologii w Poznaniu.

Kiedy warto wykonać badanie mikrobioty pochwy?

Wymaz z pochwy warto wykonać zwłaszcza w przypadku dolegliwości, takich jak: ból, pieczenie, swędzenie pochwy, ból podczas współżycia, zapalenie pochwy lub pęcherza. Badanie mikrobioty pochwy – VagiStatus to także istotny element przygotowania do ciąży. Standardowo w trakcie ciąży, między 35 a 37 tygodniem ciąży, zalecane jest także wykonanie wymazu z pochwy np. w kierunku obecności paciorkowca z grupy B (GBS) – Streptococcus agalactiae. Diagnostykę mikrobioty pochwy wykonuje się również w ramach badań profilaktycznych. Kobiety między 30 a 65 r.ż., w ramach profilaktyki raka szyjki macicy, oprócz cytologii, powinny przynajmniej raz na 5 lat wykonywać badanie genetyczne (molekularne) w kierunku obecności wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) – tzw. test połączony. Zalecenia te dotyczą populacji ogólnej, a więc nawet w przypadku, gdy wynik cytologii jest prawidłowy, a pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości. Wykonanie wymazu w kierunku HPV może być także zalecone przez lekarza kobiecie spoza tej grupy wiekowej, np. gdy wynik cytologii jest nieprawidłowy. Zgłaszając się na pobranie wymazu z pochwy do położnej w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, przeprowadzany jest także całościowy wywiad położniczo-ginekologiczny i zdrowotny. Położna obejmuje kompleksową opieką każdą pacjentkę.

Możesz także do nas zadzwonić:
+48 (61) 862 63 35

Oddział w Warszawie