Kwiecień miesiącem autyzmu! Pobierz ebooka i odbierz specjalny rabat Sprawdź szczegóły
 • 2

Rośnie liczba dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD), zespołem nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi (ADHD) i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi. Przyczyny powstawania tych chorób nadal nie są jednoznacznie stwierdzone i przyjmuje się, że ich geneza jest zwykle złożona. Diagnostyka tych zaburzeń jest na znacznie lepszym poziomie niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Z tego powodu rodzice mogą wcześniej rozpocząć terapię i pomóc dzieciom z tego typu problemami. Oprócz standardowej terapii warto zastosować terapię wspomagającą, polegającą na indywidualnie dobranej diecie eliminacyjnej i probiotykoterapii celowanej. Ma to na celu uszczelnienie jelit i wyciszenie przewlekłego stanu zapalnego, a w konsekwencji uzyskanie poprawy zachowania u pacjentów z ASD.

 

Mikroflora jelit w autyzmie

Ostatnio coraz częściej dyskutuje się o wpływie odpowiednio dobranej diety i probiotykoterapii przy łagodzeniu objawów u dzieci ze spektrum autyzmu.

Mikroflora jelit za pomocą osi mózgowo-jelitowej oddziałuje na mózg i może mieć wpływ na zachowanie pacjentów.

U pacjentów ze spektrum autyzmu często występuje znaczny przerost bakterii patogennych, a także grzybów drożdżopodobnych z rodzaju Candida. Brakuje natomiast bakterii ochronnych, odżywiających nabłonek jelita i immunostymulujących. Dodatkowo, z dysbiozą jelitową związany jest także problem przesiąkliwego jelita, co z kolei ma wpływ na układ immunologiczny pacjenta, a także wiąże się z występowaniem alergii pokarmowych IgG-zależnych. Badanie mikroflory jelit KyberKompakt Pro pozwala na zdiagnozowanie stopnia dysbiozy jelitowej i wdrożenie celowanej probiotykoterapii.

 

Gluten a autyzm

Eliminacja glutenu i kazeiny może być skutecznym elementem terapii, ze względu na nieprawidłowe rozkładanie tych dwóch składników u dzieci z ASD.
Aby jednak mieć pewność, że z diety zostało wyeliminowane wszystko, co może powodować nadwrażliwość pokarmową, a w konsekwencji negatywnie wpływać na jelita i stan pacjenta należy wykonać szczegółowe badania. Dla takich pacjentów polecany jest pakiet ImuPro Complete, który oprócz popularnych alergenów bada między innymi dodatki do żywności. Dieta pacjentów z zaburzeniami neurorozwojowymi powinna być bardzo ścisła i indywidualnie dobrana, żeby przyniosła jak najlepsze efekty.

 

Diagnostyka mikroflory jelit i nadwrażliwości pokarmowych

Badanie ImuPro Complete w kierunku alergii IgG-zależnej (nadwrażliwości pokarmowej, nietolerancji pokarmowej).
Badanie KyberKompakt Pro – bakteriologiczna i mikologiczna (m.in. obecność grzybów drożdżopodobnych z rodzaju Candida) diagnostyka kału.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wsparcia osób ze spektrum autyzmu? Posłuchaj naszego webinaru. 

 

 

 • ImuPro Complete (krew żylna)

  2,190.00 
 • KyberKompakt Pro

  740.00 
 • Zonulina

  299.00 

2 Comments

 1. Agnieszka
  16 listopada 2019 at 07:36

  Jakie badania mozna zrobić w przypadku 6 miesięcznego niemowlaka?

  • Wiola
   20 grudnia 2019 at 20:41

   U 6msc niemowlaka nie ma mowy o diagnostyce autyzmu, po co wiec go ‘leczyc’?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Oddział w Warszawie