Kwiecień miesiącem autyzmu! Pobierz ebooka i odbierz specjalny rabat Sprawdź szczegóły

Badanie nadwrażliwości pokarmowych ImuPro

ImuPro-logo-retina

Nadwrażliwość pokarmowa to niewłaściwa reakcja układu odpornościowego na pokarm, związana z produkcją przeciwciał IgG. Na skutek tego procesu, Ty odczuwasz szereg dolegliwości takich jak:

Ból brzucha
Nieregularne wypróżnienia
Migrena
Wzdęcia
Problem z utratą masy ciała
Przewlekłe zmęczenie

Najczęściej zadawane pytania dotyczące badania ImuPro

Czego dowiesz się z badania ImuPro?

Na ile i jakich produktów masz nadwrażliwość pokarmową! Badanie ImuPro określa poziom przeciwciał IgG względem konkretnych składników pokarmowych i to, które składniki diety nie są dla Ciebie korzystne. Dzięki badaniu ImuPro możemy znaleźć ich przyczynę i zaproponować Ci indywidualny schemat postępowania! Stosując go możesz wyeliminować dolegliwości.

Jak pobrać i dostarczyć materiał

Pobranie materiału do badania wykonuje się na czczo lub po 3 godzinach od lekkostrawnego posiłku. Materiał należy dostarczyć do laboratorium Instytutu Mikroekologii w przeciągu maksymalnie 7 dni od daty pobrania. W przypadku temperatury powietrza powyżej +25°C, materiał należy zabezpieczyć wkładem chłodzącym. Materiał można dostarczyć osobiście do siedziby Instytutu Mikroekologii w Poznaniu, Oddziału warszawskiego lub wybranego punktu partnerskiego albo wysyłać kurierem.

Dokładna instrukcja dołączona jest do zestawu do pobrania.

Jaki jest czas oczekiwania na wynik

Czas oczekiwania na wyniki badania nadwrażliwości pokarmowych ImuPro wynosi do 15 dni roboczych od momentu przyjęcia materiału w laboratorium i zwykle około tego terminu wyniki są wydawane. W przypadku równoczesnego zlecenia kilku parametrów o różnym czasie oczekiwania na wynik, obowiązuje najdłuższy z nich.

W przypadku wyników wysyłanych drogą mailową, docierają one natychmiastowo (zdarza się, że trafiają do spam, dlatego sprawdź czy ich tam nie ma). W przypadku wyników w wersji papierowej lub odbioru wyników w jednostce partnerskiej, należy uwzględnić dodatkowo czas wysyłki wyników drogą poczty tradycyjnej (dodatkowe kilka dni roboczych).

Który panel badania wybrać?

Chcąc wybrać odpowiedni panel badania ImuPro, należy dobrać badane alergeny w taki sposób, aby jak najbardziej pokrywały się z Twoją codzienną dietą. W przypadku osoby dorosłej optymalnym jest wykonanie panelu oceniającego nadwrażliwość na 90 składników pokarmowych – ImuPro Basic lub Vegetarian albo 270 alergenów – ImuPro Complete. Zwłaszcza u osób z chorobami autoimmunizacyjnymi, atopią, warto wykonać te szersze panele. Także w przypadku dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu proponujemy wykonanie przynajmniej panelu ImuPro Basic, a najlepiej ImuPro Complete, który pozwala ocenić także reakcje na dodatki do artykułów spożywczych.

Panel ImuPro Screen + ocenia nadwrażliwość na 44 produkty i dedykujemy go dla małych dzieci po 1 roku życia, które mają już rozszerzoną dietę. Można go także wykonać u osób dorosłych stosujących mało urozmaiconą dietę oraz chcących sprawdzić efekty diety eliminacyjno-rotacyjnej.

Czym różni się badanie z krwi żylnej od badania z krwi włośniczkowej?

Badanie z krwi żylnej i włośniczkowej różni się sposobem pobrania materiału do badania.

Krew żylna musi być pobrana w punkcie pobrań przez osobę do tego uprawnioną. Możesz to zrobić bezpośrednio u nas w Poznaniu, naszym Oddziale Warszawskim lub jednym z punktów partnerskich. Jeśli nie ma naszej jednostki w Twoim mieście, możesz zamówić badanie w e-sklepie i udać się z otrzymanym od nas zestawem do pobrania do najbliższego punktu pobrań i skorzystać z usługi pobrania krwi, a następnie odesłać surowicę krwi do naszego laboratorium kurierem.

Krew włośniczkowa pobierana jest z palca i możesz ją pobrać samodzielnie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Dlaczego warto wykonać badanie ImuPro?

ImuPro to nie tylko wynik, ale cały schemat postępowania dietetycznego oraz wsparcie specjalistów, dzięki czemu dieta oparta na ImuPro ma wysoką skuteczność i realnie poprawia stan zdrowia pacjenta.

Poprawa samopoczucia
Długofalowe działanie
Widoczne efekty
 Wysoka jakość
Indywidualna dieta
 Leczenie przyczynowe
Schemat postępowania
Wsparcie dietetyków

Ilość badanych alergenów zależy od panelu, który wybierzesz.

Najszersze badanie
ImuPro Complete

Najszersze badanie na nadwrażliwość pokarmową, panel 270 składników pokarmowych

ImuPro Basic

Badanie nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych, panel 90 składników pokarmowych

ImuPro Screen+

Badanie  nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych dla małych dzieci po 1 roku życia

Jak wykonać badanie nadwrażliwości pokarmowych ImuPro?

num_1
Zamów wybrany panel

Zamów wybrany panel badania ImuPro w e-sklepie. W ciągu kilku dni roboczych otrzymasz zestaw niezbędny do pobrania materiału kurierem pod wskazanym adres.

num_2
 Pobierz materiał i odeślij do laboratorium

Pobierz materiał zgodnie z instrukcją bez wychodzenia z domu i odeślij go do nas kurierem lub dostarcz osobiście. Materiał musi dotrzeć do nas w ciągu 7 dni od pobrania.

num_3
Poznaj wyniki i zastosuj zalecenia

W ciągu 15 dni roboczych od przyjęcia materiału do laboratorium, otrzymasz od nas wyniki badania wraz z indywidualnymi zaleceniami!

Wszelkie pytania możesz skonsultować podczas bezpłatnych konsultacji telefonicznych z naszymi dietetykami

Oddział w Warszawie