Kochaj się bezpieczenie! Odbierz nawet 20% rabatu na badania patogenów przekazywanych drogą płciowąSprawdź
Poznań

Instytut Mikroekologii

Wyróżnia nas doświadczenie

Instytut Mikroekologii to nowoczesne laboratorium i gabinety specjalistyczne, a także pierwsza jednostka medyczna w Polsce oferująca komercyjne badania z zakresu mikrobioty jelitowej. Ponad 16-letnie doświadczenie w pracy z polskimi pacjentami poparte jest wiedzą i doświadczeniem jednostki macierzystej w Herborn w Niemczech, która działa na światowym rynku już ponad 60 lat.

Przez ten czas udało się wypracować nie tylko najwyższe standardy jakości, ale przede wszystkim schemat kompleksowej opieki nad pacjentem. Wraz ze wzrostem zainteresowania tematyką mikrobioty jelitowej i nadwrażliwości pokarmowych pojawiło się wiele jednostek oferujących diagnostykę w tym zakresie. Jednak wyłącznie Instytut Mikroekologii posiada tak duże doświadczenie w pracy z pacjentami, którzy szukają pomocy w często bardzo trudnych przypadkach. Sam proces diagnostyki to tylko element pracy z pacjentem, dlatego w Instytucie Mikroekologii stawiamy na zintegrowany system pomocy, w którym zawierają się takie elementy jak diagnostyka, opieka lekarza, opieka dietetyka oraz indywidualny dobór zaleceń i terapii.

Jakość pod stałą kontrolą

Instytut Mikroekologii wyznacza standardy nie tylko w kompleksowym i holistycznym podejściu do zdrowia pacjenta, ale także w nowoczesnej diagnostyce. Dynamicznie poszerzająca się oferta badań jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania i potrzeby zarówno pacjentów, jak i specjalistów.

Do postawienia odpowiedniej diagnozy potrzebne są wiarygodne wyniki badań, a do wdrożenia zmian – jasne i czytelne zalecenia. Dlatego każdy wynik badania wydawany w Instytucie Mikroekologii podpisywany jest przez diagnostę laboratoryjnego. Dodatkowo, zawiera on nie tylko zakres referencyjny, ale także w przypadku takich badań jak KyberKompakt, ImuPro czy VagiStatus jego interpretację i zalecenia. Pozwala to pacjentowi na zrozumienie wyniku oraz wprowadzenie proponowanej do niego terapii. Dzięki temu w Instytucie mamy wysoki odsetek zadowolonych pacjentów, którym udało się pomóc rozwiązać ich problemy zdrowotne.

Poszukujemy specjalistów

Cały czas poszukujemy specjalistów: lekarzy, dietetyków, terapeutów, którzy chcą wykorzystywać nowoczesną diagnostykę w swojej praktyce. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i zacznij współpracować z jednostką oferującą diagnostykę o najwyższym standardzie.

Nasz

Zespół

Cały zespół Instytutu Mikroekologii liczy ponad 20 pracowników – diagnostów laboratoryjnych, pracowników działu recepcji i administracji, konsultantów, dietetyków, położnej oraz działu naukowego i promocji. Dodatkowo współpracujemy z liczną grupą lekarzy i innych specjalistów, dzięki czemu każdy nasz pacjent otrzymuje kompleksową pomoc i opiekę.

Wszystkie osoby, które pracują bezpośrednio z pacjentem mają holistyczne spojrzenie na zdrowie i bogate doświadczenie zawodowe. Podczas licznych szkoleń i konferencji cały czas podnosimy kompetencje swoje oraz osób z nami współpracujących.

Bezpośredni kontakt z pacjentem jest dla nas niezwykle ważny, dlatego w Instytucie czekają na ciebie konsultanci medyczni, a także grono specjalistów, do których można zadzwonić podczas bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub przyjść na wizytę.

Poznań

Instytut Mikroekologii

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7:30 – 17:00
Wtorek: 7:30 – 17:00
Środa: 7:30 – 17:00
Czwartek: 7:30 – 17:00
Piątek: 7:30 – 17:00

Przyjmowanie materiału do badań: poniedziałek – piątek: 7.30 – 15.00

    Oddział w Warszawie