Kochaj się bezpieczenie! Odbierz nawet 20% rabatu na badania patogenów przekazywanych drogą płciowąSprawdź

Czego oczekujesz od jednostki medycznej?

Instytut Mikroekologii od kilkunastu lat zajmuje się nowoczesną diagnostyką. Oferujemy naszym pacjentom najwyższe standardy i cały czas poszerzamy ofertę o nowe badania, które mogą pomóc w diagnostyce i terapii nawet najtrudniejszych przypadków.

Doskonale wiemy, że nowoczesna jednostka medyczna powinna obejmować pacjenta kompleksową opieką. Instytut Mikroekologii to nie tylko laboratorium, ale także gabinety specjalistów oraz bezpłatna pomoc w wyborze badania i interpretacji wyniku. Dlaczego to takie ważne?

Kompleksowe badania

Kompleksowe badania możesz wykonać przyjeżdżając do Instytutu Mikroekologii w Poznaniu lub Warszawie albo wysyłając do nas próbkę ze swojego miejsca zamieszkania. Dowiedz się więcej o badaniach.

Nie tylko wynik!

Wzrost zainteresowania tematyką mikrobioty jelitowej oraz nadwrażliwości pokarmowych spowodował, że różne jednostki wprowadziły takie badania do swojej oferty. Często jednak zdarza się, że ograniczają się one jedynie do wydania wyniku badania, bez stosownej interpretacji oraz dalszych zaleceń. Nie oferują także pomocy specjalistów, którzy mogliby dalej poprowadzić pacjenta.

W Instytucie Mikroekologii wiemy, że sam wynik to nie wszystko, a kompleksowa diagnostyka to tylko jeden z kroków do poprawy stanu zdrowia. Dlatego podczas wieloletniej pracy z pacjentami wypracowaliśmy schemat kompleksowej opieki nad pacjentem, który obejmuje:

  • Bezpłatne konsultacje telefoniczne z naszymi specjalistami. Konsultacje prowadzi dietetyk, położna, diagnosta laboratoryjny. Pomagają oni zarówno w wyborze badania, jak i w interpretacji wyniku oraz zaleceń.
  • Możliwość rozmowy z naszymi konsultantami medycznymi, którzy doradzą w kwestii wyboru badania, pomogą dokonać zamówienia lub umówią Cię na wizytę do specjalisty.
  • Konsultacja lekarska z jednym z naszych specjalistów. Możesz umówić się na wizytę przed wykonaniem badań lub w celu konsultacji ich wyników. Wszyscy nasi specjaliści holistycznie podchodzą to tematów zdrowia i skupiają się na znalezieniu przyczyny problemów, a nie tylko leczeniu objawów.
  • Konsultacja dietetyczna. Wiemy, że pomimo dokładnie opisanych zaleceń, które wydawane są do każdego wyniku badania ImuPro, pacjent czasami może potrzebować pomocy dietetyka. Nasi specjaliści pomogą Ci w ułożeniu diety eliminacyjno–rotacyjnej, przez co szybciej i łatwiej osiągniesz zamierzone cele i poczujesz efekty terapii.
schemat

Opieka nad pacjentem

Konsultacja

Przed wykonaniem badania możesz skorzystać zarówno z konsultacji lekarza lub dietetyka podczas wizyty w gabinecie, jak i zadzwonić na bezpłatne konsultacje telefoniczne. Zespół naszych specjalistów pomoże Ci wybrać najlepsze dla Ciebie badanie.

Badanie

Badanie łatwo zamówisz w naszym sklepie internetowym. Dokładną instrukcję pobrania i wysyłki otrzymasz razem z zamówionym pudełkiem. Po odesłaniu próbki badanie zostanie wykonane w naszym specjalistycznym laboratorium przez wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych, a ty otrzymasz wynik badania drogą mailową lub pocztą tradycyjną.

Wynik

Oprócz standardowego wyniku badania do wielu naszych badań np. badania mikrobioty jelit Kyber czy nadwrażliwości pokarmowych ImuPro dołączamy także interpretację i zalecenia terapeutyczne. Wszystko po to, aby jak najskuteczniej pomóc Ci powrócić do zdrowia.

Terapia / dieta

Zaproponowana przez nas dieta i terapia są dobrane indywidualnie do Twojego wywiadu chorobowego zapisanego w skierowaniu oraz do wyniku badania. Opisujemy ją dokładnie, abyś mógł w prosty sposób wdrożyć zalecenia. Jeśli jednak będziesz miał z tym problem możesz ponownie skorzystać z bezpłatnych konsultacji telefonicznych z diagnostą laboratoryjnym lub położną. W razie potrzeby możesz także umówić się na stacjonarną wizytę lekarską lub dietetyczną.

Weryfikacja efektów

Dla nas, podobnie jak dla Ciebie, liczą się przede wszystkim efekty terapii. Jeśli na którymkolwiek etapie stosowania diety lub terapii mikrobiologicznej pojawią się pytania lub wątpliwości to chętnie na nie odpowiemy. W przypadku konieczności pogłębienia diagnostyki lub wprowadzenia modyfikacji także pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Poszukujemy specjalistów

Cały czas poszukujemy specjalistów: lekarzy, dietetyków, terapeutów, którzy chcą wykorzystywać nowoczesną diagnostykę w swojej praktyce. W Instytucie Mikroekologii badania wykonują pacjenci z całej Polski i często pytają o rekomendowanych specjalistów o holistycznym podejściu do leczenia.

Oddział w Warszawie