Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej Sprawdź szczegóły
  • 2
Zapraszamy na darmowy webinar poświęcony trudnościom w przyjmowaniu pokarmów u dzieci, zwłaszcza z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD). Webinar odbędzie się na żywo w poniedziałek 4.04.2022r. o godzinie 17:00 i będzie trwać około godzinę.

Rejestracja na webinar

Zarejestruj się już dziś, a my przypomnimy Ci o webinarze i prześlemy link do nagrania z wydarzenia po jego zakończeniu. Wystarczy, że podasz adres mailowy tutaj. Ilość uczestników jest ograniczona – zależy od kolejności dołączania do webinaru w dniu wydarzenia.

O czym będzie webinar?

Jedną z najczęstszych trudności w przyjmowaniu pokarmów wśród dzieci jest wybiórczość pokarmowa. To specyficzne zaburzenie i trwały wzorzec zachowania polegający na odmawianiu spożycia pokarmów, które nie należą do grupy akceptowanej przez dziecko. W konsekwencji może dochodzić do niedoborów żywieniowych, zaburzeń mikrobioty jelitowej, a także nasilenia występujących dysfunkcji sensorycznych. Wybiórczość pokarmowa może prowadzić do rozwoju nieprawidłowej relacji dziecka z jedzeniem oraz mieć skutki społeczne i prowadzić do izolacji dziecka.
Trudności w przyjmowaniu pokarmów stanowią problem zwłaszcza u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Ich terapia to niejednokrotnie prawdziwe wezwanie zarówno dla opiekunów, jak i terapeutów.

Kto poprowadzi webinar?

Webinar poprowadzi ekspertka w tym temacie, specjalistka w swojej dziedzinie – Marta Baj-Lieder, logopeda wczesnej interwencji, terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka miofunkcjonalny, terapeutka karmienia, terapeutka metody SOS Approach to Feeding, międzynarodowa instruktorka metody Butejki, terapeutka metody ETTHNO w podejściu Esther de Rue. Ukończyła liczne szkolenia w Polsce i UK. Jest wykładowczynią akademicką, autorką artykułów i książek dla specjalistów, rodziców i dzieci. Współtwórczyni Szkoły Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek. Właścicielka Centrum Terapii Logop w Gdańsku.

Czego dowiesz się z webinaru?

Podczas webinaru prelegentka Marta Baj-Lieder podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem:
• Dowiesz się, jakie trudności w przyjmowaniu pokarmów dotyczą dzieci, zwłaszcza z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
• Jakie są ich przyczyny?
• Poznasz praktycznie wskazówki, jak z nimi postępować.
• Będzie możliwość zadawania pytań.

Nie było Cię z nami na żywo?

Zobacz nagranie. Jeśli pojawią Ci się pytania, zapraszamy do skorzystania z darmowych konsultacji telefonicznych z naszymi specjalistkami, w temacie wybiórczości pokarmowej, najlepiej z Panią Zuzanną Przewoźny – sprawdź dostępne terminy i zadzwoń.

2 Comments

  1. Magdalena
    10 października 2023 at 21:00

    Witam. Czy jest możliwość obejrzenia ponownie webinaru Trudności w przyjmowaniu pokarmów u dzieci, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) – darmowy webinar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Oddział w Warszawie