Kwiecień miesiącem autyzmu! Pobierz ebooka i odbierz specjalny rabat Sprawdź szczegóły
  • 0

Czy wiesz, że kwiecień jest miesiącem świadomości spektrum autyzmu? To czas, gdy podejmujemy działania mające na celu zwiększenie świadomości na temat wyzwań, z jakimi borykają się osoby ze spektrum oraz ich rodziny.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) to neurorozwojowe trudności związane z:

  • występowaniem problemów w komunikacji społecznej i utrzymywaniu relacji,
  • intensywnymi zainteresowaniami,
  • nieelastycznymi i powtarzającymi się zachowaniami,
  • nietypowymi reakcjami na bodźce sensoryczne.

Diagnoza ASD zazwyczaj stawiana jest w dzieciństwie, a pierwsze symptomy mogą być zauważalne już w pierwszym roku życia. Zdarza się rozpoznanie dopiero u osób dorosłych. Ważne jest jednak zrozumienie, że spektrum nie jest chorobą, lecz specyficznym sposobem interakcji z otaczającym światem. Niestety, osoby ze spektrum częściej doświadczają dyskryminacji i izolacji. Dlatego konieczne jest podejmowanie działań, które sprawią, że ASD i neuroróżnorodność będą normalizowane.

Osoby neuroatypowe, np. ze spektrum autyzmu, napotykają znacznie więcej wyzwań w życiu codziennym, także w związku ze stanem ich zdrowia, niż osoby neurotypowe. Jednymi z częstych ich problemów są: dolegliwości jelitowe, wybiórczość pokarmowa, dysbioza jelitowa i przesiąkliwość jelitowa. Mogą one powodować i nasilać różne dolegliwości, dlatego wymagają szczególnej uwagi. Zaradzić tym problemom może odpowiednio dopasowana dieta i zastosowanie probiotyków.

Jak wspierać osoby ze spektrum autyzmu?

W przypadku osób ze spektrum autyzmu zaleca się stosowanie diety zindywidualizowanej. Polega to m. in. na identyfikacji niedoborów żywieniowych oraz poznaniu zwyczajów dietetycznych dziecka i rodziny przed wprowadzeniem zaleceń żywieniowych. Pełne indywidualne dostosowanie zaleceń jest możliwe po wykonaniu diagnostyki alergii, nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych.

Badanie ImuPro pomaga zidentyfikować pokarmy powodujące nadwrażliwości i wyeliminować je z diety oraz ograniczyć stan zapalny w organizmie. Dodatkowo, zwłaszcza gdy występują problemy jelitowe, warto rozważyć również diagnostykę mikrobioty jelitowej.

By holistycznie wspierać osoby ze spektrum autyzmu, przygotowaliśmy specjalistyczne pakiety, które pozwalają na kompleksową diagnostykę oraz wprowadzenie indywidualnie dopasowanej diety eliminacyjnej i probiotykoterapii.

Pobierz ebook:

Wsparcie zdrowia w spektrum autyzmu

I skorzystaj ze specjalnego kodu rabatowego na pakiety badań Autyzm i Autyzm+ do wykorzystania do końca kwietnia.

Kwiecień jest miesiącem autyzmu w Instytucie Mikroekologii, dlatego przygotowaliśmy ebook o tym, jak wspierać zdrowie w spektrum, w którym czeka na Ciebie kod rabatowy.

Co zapewnia pakiet badań Autyzm i Autyzm+?

  • Indywidualną dietę eliminacyjną opartą na wynikach badania nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych ImuPro
  • Informacje o stanie mikrobioty jelit wraz z zaleceniami probiotykoterapii na podstawie badania KyberKompakt Pro
  • Informację o występowaniu pasożytów jelitowych na podstawia badania kału
  • Dwie 30-minutowe konsultacje z dietetykiem w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu lub online – po otrzymaniu wyników badania oraz w celu oceny postępów terapii.

Otrzymaj wsparcie naszych specjalistek podczas darmowych konsultacji telefonicznych!

Potrzebujesz wsparcia w dopasowaniu odpowiedniej diety lub nie wiesz, który wybrać? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji telefonicznych, podczas których nasze specjalistki chętnie Ci pomogą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Oddział w Warszawie