Skorzystaj z darmowych konsultacji telefonicznychSprawdź terminy
  • 0

Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi, dlatego zapraszamy Cię na live poświęcony temu tematowi. Dołącz do wydarzenia i dowiedz się, jak możesz zadbać o swoje zdrowie!

Rak piersi dotyka nawet 25% kobiet na świecie i jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu. Co ciekawe, na raka sutka mogą zachorować również mężczyźni – około 1/100 przypadków to właśnie rak piersi u mężczyzn.

Profilaktyka zdrowia, by zapobiegać nowotworom

Dzięki działaniom profilaktycznym możemy zapobiegać nowotworom. Dlatego warto do tego tematu podejść kompleksowo, poprzez:

  • odpowiednią dietę i suplementację,
  • regularne samobadanie piersi,
  • regularne wykonywanie badań profilaktycznych (USG, mammografia).

Porozmawiajmy o profilaktyce podczas live’a na Instagramie

Chcesz dowiedzieć się więcej o profilaktyce nowotworów u kobiet?
Bądź z nami koniecznie podczas live’a „Między nami kobietami, czyli o kobiecej profilaktyce antynowotworowej” na naszym Instagramie @instytut.mikroekologii w czwartek 5 października 2023 o 18:00. Przygotowaliśmy go wspólnie z położną Agnieszką Szychowiak. Podczas tego wydarzenia dowiesz się:

  • Czym jest rak piersi i kogo dotyka?
  • Jaką rolę odgrywa mikrobiota jelitowa oraz dieta w profilaktyce raka piersi?
  • Jakie badania profilaktyczne powinna wykonać każda kobieta i kiedy?
  • Jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi?

Live’a poprowadzą


Agnieszka Szychowiak — położna rodzinna, doradczyni chustonoszenia. Na co dzień przygotowuje rodziców do drogi rodzicielstwa w szkole rodzenia i wykonuje wizyty patronażowe. Prowadzi edukacyjny profil na Instagramie @a_szychowiak, gdzie dzieli się swoją wiedzą, rozwiewa krążące mity wspierając rodziców w opiece nad dziećmi.

 

Zuzanna Przewoźny — nasza dietetyczka. Specjalizuje się we wspieraniu dietetycznym pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, problemami skórnymi i spektrum autyzmu. Troszczy się o uwzględnianie preferencji żywieniowych swoich Pacjentów. Wspiera w procesie zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Interesuje się dietą roślinną oraz jej wpływem na mikrobiotę jelitową i zdrowie człowieka.

Mamy nadzieję, że zachęcimy Cię do działań profilaktycznych i troski o zdrowie. Live to też doskonała okazja do zadania nurtujących Cię pytań. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Oddział w Warszawie