• Aktualności
  • by Katarzyna Drews-Raczewska
  • 22 października 2020
  • 0

Szanowni Pacjenci,

Instytut Mikroekologii oprócz standardowych badań ze swojej oferty już od dłuższego czasu prowadzi również punkt pobrań COVID-19, w którym pobierany jest materiał do badania obecności koronawirusa SARS-CoV-2 . Wykonujemy badania na zlecenie lekarzy POZ i sanepidu (NFZ), a także na prywatne zlecenie pacjenta. Punkt pobrań  COVID-19 mieści się obok głównego wejścia do recepcji Instytutu Mikroekologii i działa niezależnie.  W trosce o bezpieczeństwo prosimy, aby pacjenci przychodzący na wymazy do punktu COVID-19 nie wchodzili do recepcji Instytutu.

Aby usprawnić działanie punktu i móc obsłużyć wszystkich Pacjentów prosimy o wcześniejsze wypełnienie zlecenia pobrania wymazu. Możesz to zrobić w domu, drukując zlecenie dostępne tutaj, a następnie uzupełnić je i przynieść w dniu wymazu do punktu pobrań lub, jeśli nie masz takiej możliwości, wypełnić na miejscu przed punktem pobrań COVID-19. Przy wejściu do punktu pobrań umieściliśmy przezroczystą kieszeń, w której w czasie funkcjonowania punktu (8-11) znajdują się zlecenia badań. Pamiętaj o przyniesieniu własnego długopisu. Dla Państwa wygody na chodniku znajdują się stoliki, przy których można wypełniać dokumenty. Zgodnie z wytycznymi ogólnokrajowymi prosimy zachowywać zalecaną odległość między oczekującymi (≥1,5m) oraz zasłaniać usta i nos.

 

 

 

 

 

 

 

 

Od poniedziałku 26.10. pod punktem pobrań COVID  będą wydzielone miejsca parkingowe dla osób korzystających z jego usług. Wymagane oznakowanie (zakaz postoju powyżej 5 minut)  już funkcjonuje. Na czas pobrania pacjenci mogą zatrzymywać się na 6 miejscach parkingowych przy ul. Sielskiej 6-10. W przypadku skorzystania z tej opcji prosimy o włożenie pod szybę białej kartki A4, która w razie kontroli będzie informacją dla służb, że znajdują się Państwo w punkcie pobrań i niezwłocznie po wykonaniu wymazu odjadą Państwo z miejsca objętego zakazem. 

Równocześnie przypominamy, że pacjenci chcący umówić się na wymaz proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 518 680 662.  Zapisanie się na pobranie usprawnia naszą pracę i umożliwia obsługę maksymalnej liczby pacjentów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do wyżej wymienionych zasad.

Zespół Instytutu Mikroekologii

 

Przeczytaj więcej:

Procedura przygotowania do badań SARS-CoV-2

Zlecenie badania

Chcesz wykupić badanie? Zajrzyj tutaj.

Informacje dotyczące rodzajów badań na koronawirusa SARS-CoV-2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

Oddział w Warszawie