Nowe nazwy badań od 20.05.2024r.

Sprawdź szczegóły

Zmiany w punkcie COVID-19 – ważne!

Monika Cyprian

22.10.2020

Szanowni Pacjenci,
Instytut Mikroekologii oprócz standardowych badań ze swojej oferty już od dłuższego czasu prowadzi również punkt pobrań COVID-19, w którym pobierany jest materiał do badania obecności koronawirusa SARS-CoV-2 . Od dnia 1 marca 2021 r. wykonujemy badania jedynie na prywatne zlecenie pacjenta. Punkt pobrań  COVID-19 mieści się obok głównego wejścia do recepcji Instytutu Mikroekologii i działa niezależnie.  W trosce o bezpieczeństwo prosimy, aby pacjenci przychodzący na wymazy do punktu COVID-19 nie wchodzili do recepcji Instytutu.
Aby usprawnić działanie punktu i móc obsłużyć wszystkich Pacjentów prosimy o wcześniejsze wypełnienie zlecenia pobrania wymazu. Możesz to zrobić w domu, drukując zlecenie dostępne tutaj, a następnie uzupełnić je i przynieść w dniu wymazu do punktu pobrań lub, jeśli nie masz takiej możliwości, wypełnić na miejscu przed punktem pobrań COVID-19. Przy wejściu do punktu pobrań umieściliśmy przezroczystą kieszeń, w której w czasie funkcjonowania punktu (8-10) znajdują się zlecenia badań. Pamiętaj o przyniesieniu własnego długopisu. Dla Państwa wygody na chodniku znajdują się stoliki, przy których można wypełniać dokumenty. Zgodnie z wytycznymi ogólnokrajowymi prosimy zachowywać zalecaną odległość między oczekującymi (≥1,5m) oraz zasłaniać usta i nos.

 
 
 
 
 
 
 
 
 Przy punkcie pobrań COVID  są wydzielone miejsca parkingowe dla osób korzystających z jego usług. Na czas pobrania pacjenci mogą zatrzymywać się na 6 miejscach parkingowych przy ul. Sielskiej 6-10, oznakowanych zakazem postoju powyżej 5 minut. W przypadku skorzystania z tej opcji prosimy o włożenie pod szybę białej kartki A4, która w razie kontroli będzie informacją dla służb, że znajdują się Państwo w punkcie pobrań i niezwłocznie po wykonaniu wymazu odjadą Państwo z miejsca objętego zakazem. 
Równocześnie przypominamy, że pacjenci chcący umówić się na wymaz proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 518 680 662.  Zapisanie się na pobranie usprawnia naszą pracę i umożliwia obsługę maksymalnej liczby pacjentów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do wyżej wymienionych zasad.
Zespół Instytutu Mikroekologii
 
Przeczytaj więcej:
Procedura przygotowania do badań SARS-CoV-2
Zlecenie badania RT-PCR
Zlecenie testu antygenowego
Chcesz wykupić badanie RT-PCR? Zajrzyj tutaj.
Chcesz wykupić test antygenowy? Zajrzyj tutaj.
Informacje dotyczące rodzajów badań na koronawirusa SARS-CoV-2