• 0

Drodzy Pacjenci!

W dniach 1-3 oraz 15-17 marca ilościowe badanie przeciwciał IgM i IgG przeciwko SARS-CoV-2 (metodą ELISA) dostępne jest w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu w promocyjnej cenie 150 zł!  Wynik badania będzie wydany odpowidnio do 5.03. i w drugim terminie do 19.03.2021 r.

Badanie wykonywane jest z krwi żylnej. Materiał do badania pobieramy z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa w naszym punkcie pobrań przy ul. Sielskiej 6, po uprzedniej rejestracji telefonicznej. Aby się umówić, zadzwoń pod nr 61 862 63 15 i zapisz się już dziś !

W jakim celu wykonuje się badanie przeciwciał przeciw koronawirusowi?

Celem wykonania badania jest potwierdzenie lub wykluczenie obecności przeciwciał IgM i IgG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.Ich obecność świadczy o kontakcie naszego układu immunologicznego z wirusem SARS-CoV-2.

  • Podwyższone miano przeciwciał „wczesnych” IgM świadczy o niedawnym kontakcie lub świeżej infekcji, a obecność przeciwciał IgG potwierdza dawny kontakt lub przebytą infekcję.
  • Jeżeli nie wystąpiły u Ciebie objawy, ale miałaś/eś lub podejrzewasz kontakt z osobą zakażoną, badanie wykonujemy od 12 dnia od kontaktu. Możesz także sprawdzić po minionym przechorowaniu COVID-19 lub zaszczepieniu, w jakiej ilości Twój organizm wyprodukował przeciwciała.
  • Badanie wykonywane metodą immunoenzymatyczną (ELISA) określa dokładnie poziom przeciwciał. Metoda ta jest najdokładniejszą i rekomendowaną metodą oznaczania przeciwciał.

Sprawdź, kto i kiedy powinien wykonać badanie przeciwciał przeciw SARS-CoV-2.

Więcej o rodzajach testów w kierunku koronawirusa dowiesz się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Oddział w Warszawie