fbpx

Konsultacje

Gałęcka Dr n. med. Mirosława Gałęcka
Specjalista chorób wewnętrznych

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2006 roku prowadzi w Poznaniu Instytut Mikroekologii oferujący kompleksową diagnostykę przewlekłych dolegliwości, u podstaw których leży dysbioza jelitowa oraz przewlekły stan zapalny. Jest lekarzem o szerokim spektrum zainteresowań i holistycznym podejściu do pacjenta. W swej praktyce kieruje się zasadą, że zdrowie zaczyna się w jelitach. Na bazie wieloletniego doświadczenia jest specjalistką w prowadzeniu terapii probiotycznej/mikrobiologicznej oraz diety spersonalizowanej. Współautorka i redaktor książki „Dieta w chorobach autoimmunologicznych” wyd. PZWL.

konsultacje: wtorek
umów się na konsultację: 61 862 63 15

 

Brak obrazu Dr hab. n. med. Jan Mazela, prof. UM
Pediatra, neonatolog

Pracuje w Katedrze Neonatologii UM w Poznaniu. Posiada specjalizację z pediatrii i neonatologii. Staże specjalizacyjne odbywał w Centrum Medycznym Uniwersytetu Illinois w Chicago, potem pracował na Uniwersytecie Temple w Filadelfii oraz prowadził badania nad wziewnymi surfaktantami w Centrum Medycznym Loma Linda w Kalifornii oraz w Discovery Laboratories. W sumie przepracował w USA 11 lat. Od roku 2013 objął kierownictwo Kliniki Zakażeń Noworodka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz rozpoczął badania nad mikrobiomem jelita noworodków i ich wpływem na dalszy rozwój dzieci. Od roku 2015 współpracuje ściśle z Instytutem Mikroekologii w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z IgE niezależną nietolerancją i zespołami dysbiozy jelitowej.

konsultacje: poniedziałek, środa
umów się na konsultację: 61 862 63 15

 

Lek. med. Katarzyna Sosińska
Pediatra

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Ma za sobą 25-letni staż pracy jako pediatra, w tym 10 lat jako asystent w Szpitalu Dziecięcym im. Bolesława  Krysiewicza w Poznaniu. Zajmuję  się:
– leczeniem  chorób okresu dziecięcego,- profilaktyką tj. bilansami  zdrowia, układaniem indywidualnego kalendarza szczepień, wdrażaniem diet eliminacyjnych.
Cechuję się holistycznym podejściem do pacjenta wykorzystując wiedzę z innych specjalistycznych dziedzin takich jak laryngologia, ortopedia, neurologia czy psychologia. Jest laureatem plebiscytu Eskulap 2015 Głosu Wielkopolskiego na najpopularniejszego specjalistę, ale jak sama mówi jej największym  sukcesem jest … uśmiech  każdego dziecka.

konsultacje: wtorek
umów się na konsultację: 61 862 63 15

 

Dr Monika Szulińska Dr n. med. Monika Szulińska
Specjalista chorób wewnętrznych

Od 2001 asystent w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Zaburzeń Metabolicznych i Nadciśnienia Tętniczego Akademii Medycznej w Poznaniu. Od 2012 adiunkt w Zakładzie Edukacji i Leczenia Otyłości i Zaburzeń Metaboliczncych UM w Poznaniu. Główne zainteresowania: otyłość, zaburzenia metaboliczne, nadciśnienie tętnicze związane z otyłością, cukrzyca typu 2, stan zapalny, śródbłonek naczyń krwionośnych.

konsultacje: poniedziałek 14-16
umów się na konsultację: 61 862 63 15

 

Modelska2 Dr n. med. Anna Modelska-Ziółkiewicz
Specjalista chorób wewnętrznych

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Staż podyplomowy odbyła na Uniwersytecie Tomasza Jeffersona w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. Studium doktoranckie i staże specjalizacyjne odbywała w Klinice Endokrynologii w Poznaniu. Pracuje jako lekarz w dziedzinie endokrynologii i medycyny przeciwstarzeniowej. Członek wielu międzynarodowych i krajowych stowarzyszeń lekarskich i naukowych. Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Anti-Aging. Główne zainteresowania w działalności zawodowej to zaburzenia hormonalne, ich diagnostyka i leczenie, choroby tarczycy, medycyna prewencyjna, metody diagnostyczne i terapeutyczne w medycynie przeciwstarzeniowej.

konsultacje: środa i wybrane poniedziałki
umów się na konsultację: 61 862 63 15

 

Dr n. med. Agnieszka Zawirska
Dermatolog

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Przez niemal 10 lat pracowała na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, a później została asystentem w Zakładzie Mikologii Lekarskiej i Dermatologii UM w Poznaniu. Umiejętności kliniczne podnosiła również za granicą, w szpitalach uniwersyteckich w Kilonii i Dublinie. W latach 2014-2017, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, zainteresowała się rozwijającym się tam zintegrowanym podejściem do medycyny, łączącym osiągnięcia medycyny zachodniej z naturalnymi, alternatywnymi sposobami terapii, takimi jak zmiana diety, stylu życia, indywidualnie dobrane zioła czy suplementy. W 2016 roku została członkiem amerykańskiego Instytutu Medycyny Funkcjonalnej (IFM). Traktuje pacjenta holistycznie, skóra jest bowiem narządem, na którym manifestują się różne zaburzenia wewnętrzne – leki działające wyłącznie miejscowo na skórę często przynoszą poprawę na krótki czas. Podejście całościowe ma szczególne znaczenie przy diagnozowaniu i leczeniu chorób przewlekłych.

konsultacje: czwartek 14-17
umów się na konsultację: 61 862 63 15

 

Agnieszka Montgomery2 Dr n. med. Agnieszka Montgomery
Psycholog kliniczny

Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, na Wydziale Nauk Społecznych Kierunek Psychologia, specjalność psychologia kliniczna. Zajmuje się oceną rozwoju dzieci już od 3 miesiąca aż do 18 roku życia. Pracuje z dziećmi z uszkodzeniem mózgu, posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi przedwcześnie urodzonymi, dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, ADHD, czy zespołami genetycznymi. Wspiera rodziny w przypadku jakichkolwiek zaburzeń rozwojowych i emocjonalnych dziecka. Konsultuje rodziny, pomaga przejść przez trudne kryzysy. Prowadzi również terapię indywidualną metodą psychologii zorientowanej na proces.

konsultacje: wtorek, czwartek
umów się na konsultację: 61 862 63 15

Mgr Daria Kotek (Rządkowska)
Dietetyk Instytutu Mikroekologii w Poznaniu
Opiekun Klienta

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Dietetyka. Swoją wiedzę pogłębia nieustannie poprzez liczne szkolenia i kursy. Dzięki temu nie tylko wzbogaca, ale również ugruntowuję swoje wiadomości nt. nadwrażliwości pokarmowych oraz mikrobioty jelitowej. Specjalizuje się w dietach eliminacyjnych, posiada doświadczenie w pracy z pacjentami z nadwagą oraz otyłością. Uczestniczyła, zarówno jako słuchacz i prelegent w warsztatach, szkoleniach i konferencjach dietetycznych.

konsultacje dietetyczne: wtorek, czwartek 
umów się na konsultację: 61 862 63 15 

konsultacje telefoniczne: wtorek 13.00-14.30 tel. 882 131 072
zakres konsultacji telefonicznych: pomoc w dobraniu badań, interpretacja ImuPro, układanie diety eliminacyjno – rotacyjnej, wskazówki dietetyczne

 

Mgr Monika Cyprian
Położna Instytutu Mikroekologii w Poznaniu

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, na kierunku położnictwo. Do ciężarnej, rodzącej oraz noworodka podchodzi indywidualnie i jednocześnie całościowo. W ramach poszerzenia kompleksowego spojrzenia na położnictwo, zrealizowała studia podyplomowe: Holistyczna opieka okołoporodowa. Główny obszar zainteresowań to wpływ czynników okołoporodowych i pokarmu kobiecego na zdrowie dziecka oraz mikrobiotę jelitową. Ukończyła kurs specjalistyczny: Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji. W Instytucie Mikroekologii w Poznaniu  wspiera głównie pacjentki z dolegliwościami ze strony układu moczowo-płciowego oraz prowadzi prelekcje zarówno dla kobiet jaki i specjalistów z zakresu programowania zdrowia noworodka i mikrobioty pochwy.

konsultacje: wtorek
umów się na konsultację: 61 862 63 15

konsultacje telefoniczne: środa 8.30 – 10.00 tel. 736 239 129
zakres konsultacji telefonicznych: pomoc w dobraniu badań, nawracające infekcje pochwy i układu moczowego, kobiety ciężarne, problemy z zajściem w ciążę, interpretacja VagiStatus

 

Mgr Emilia Raszyńska

Specjalista ds. żywienia Instytut Mikroekologii oddział w Warszawie.

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu psychologii społecznej oraz studiów podyplomowych związanych z coachingiem oraz dietetyką w chorobach wewnętrznych i metabolicznych (Warszawski Uniwersytet Medyczny). W swojej praktyce łączy wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii.
Oprócz konsultacji dietetycznych pracuje również z klientami nad zmianą nawyków żywieniowych oraz nauką podstawowych zasad potrzebnych do rozpoczęcia zmiany w tym obszarze.

umów się na konsultację dietetyczną: poniedziałek, wtorek, środa: 9.00-15.00 tel. 504 421 420

Szpital Św. Elżbiety ul. Goszczyńskiego 1, 02-616 Warszawa
warszawa@instytut-mikroekologii.pl

konsultacje telefoniczne: poniedziałek, wtorek, środa: 12.00 – 13.00 tel. 504 421 420
zakres konsultacji telefonicznych: pomoc w dobraniu badań, interpretacja ImuPro, wskazówki dietetyczne

 

Lek. med. Weronika Walęcik-Kot

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych, zawodowo związana z Kliniką Gastroenterologii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie (baza kliniczna Instytutu Żywności i Żywienia). Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2011 r. Ukończyła także podyplomowe studia na SWPS „Od badań mózgu do praktyki psychologicznej” (2012 r.) oraz na WUM „Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych” (2017 r.). W polu jej zainteresowań znajdują się choroby jak: SIBO, nieswoiste choroby zapalne jelit (IBD), choroby autoimmunologiczne i neurodegeneracyjne. W swojej praktyce zawodowej wykorzystuje nowoczesne metody diagnostyki zaburzeń mikroflory i stanu zapalnego przewodu pokarmowego. Pasjonatka zdrowego stylu życia i odżywiania. Prywatnie wegetarianka i entuzjastka metod relaksacyjnych zaczerpniętych z jogi.

konsultacje: czwartek
umów się na konsultację: 504 421 420
Szpital Św. Elżbiety ul. Goszczyńskiego 1, 02-616 Warszawa
warszawa@instytut-mikroekologii.pl

 

Dr n. przyr. Anna Romaniuk
mikrobiolog, psychodietetyk

Doktorat z immunologii obroniła w Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, gdzie kontynuowała karierę naukową. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii zaburzeń mikroflory jelitowej u dzieci ze spektrum autyzmu, chorobach autoimmunologicznych i alergicznych w tym w atopowym zapaleniu skóry. Stosuje holistyczne podejście do zaburzeń układu odpornościowego i procesów neurodegradacyjnych uwzględniając procesy metylacyjne i zaburzenia flory jelitowej.

umów się na konsultację: 22 120 20 36
Szpital Św. Elżbiety ul. Goszczyńskiego 1, 02-616 Warszawa
warszawa@instytut-mikroekologii.pl

Koszyk Produkt został usunięty. Cofnij
  • Brak produktów w koszyku