Kochaj się bezpieczenie! Odbierz nawet 20% rabatu na badania patogenów przekazywanych drogą płciowąSprawdź
  • 0

Chcemy podzielić się z Wami wspaniałą inicjatywą – “Senioralni” organizowaną przez Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu!

Czym są Senioralni?

“Senioralni” to wielkie senioralne święto, festiwal uśmiechu i wzajemnych inspiracji w Poznaniu! Już po raz dwunasty październik stanie się miesiącem poznańskich seniorek i seniorów. Impreza jak w soczewce skupia to, co w mieście najlepsze dla seniorek i seniorów – podkreśla Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania. Zaproszenie do udziału w „Senioralnych” skierowane jest nie tylko do poznanianek i poznaniaków, ale też seniorek i seniorów z Ukrainy przebywających obecnie w Poznaniu.

Instytut Mikroekologii dla seniorów

Niezmiernie cieszymy się, że w tym roku dołączyliśmy do programu „Senioralnych” i mogliśmy współtworzyć to wyjątkowe święto. Z tej okazji nasi specjaliści przygotowali wyjątkowe wydarzenie i liczne niespodzianki.

Poznańska Złota Karta w Instytucie Mikroekologii

By zwiększyć dostępność badań dla seniorów, w Instytucie Mikroekologii przygotowaliśmy zniżkę -15% na wszystkie badania mikrobioty jelit i nadwrażliwości pokarmowych dla seniorek i seniorów posiadających Poznańską Złotą Kartę. Jest to karta dla osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają oraz opłacają podatki w Poznaniu, wydawana przez Poznańskie Centrum Świadczeń – więcej na temat Poznańskiej Złotej Karty przeczytasz tutaj.

Relacja z warsztatów dla seniorów w ramach “Senioralnych”

20 października 2022r. o 17:30 rejestracja Instytutu Mikroekologii w Poznaniu zamieniła się w miejsce warsztatów dla seniorek i seniorów. Zainteresowanie warsztatami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Frekwencja podczas warsztatów przekroczyła 100%! Jesteśmy ogromnie poruszeni zaangażowaniem i otwartością naszych wyjątkowych gości.

Podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy poznawali z nami od środka różne źródła dobrego samopoczucia i zdrowia, w tym mikrobiotę. Rozmawialiśmy o tym jak jelita wpływają na zdrowie i jak żyć z nimi w zgodzie, aby czuć się dobrze. Wspólnie sprawdzaliśmy, co jelita mogą powiedzieć o zdrowiu i podpowiadaliśmy, jak pielęgnować wnętrze.

Największą niespodzianką jaką przygotowaliśmy, było bezpośrednie spotkanie z mikroorganizmami wyhodowanymi w naszym laboratorium. Pod okiem naszej kierowniczki laboratorium dr n. farm. Michaliny Pazgrat-Patan, seniorki i seniorzy, mogli ich dotknąć, a nawet powąchać jogurtowy zapach bakterii Lactobacillus.

Dziękujemy naszym parterom!

Dzięki naszym partnerom seniorki i seniorzy otrzymali upominki i poczęstunek, doskonale wspierające zdrowie od środka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Oddział w Warszawie