Kwiecień miesiącem autyzmu! Pobierz ebooka i odbierz specjalny rabat Sprawdź szczegóły
  • 0

Zapraszamy na darmowy webinar poświęcony zaburzeniom zachowania u dzieci z autyzmem w świetle aktualnej wiedzy medycznej. Webinar odbędzie się w środę 8.06.2022r. o godzinie 18:00 i będzie trwać około godzinę.

W przypadku dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) częstą trudnością są nienormatywne zachowania, takie jak nadmierna agresja, w tym autoagresja. Ponadto nawet 8 na 10 osób z ASD może mieć problemy związane z przewodem pokarmowym, które w konsekwencji mogą wpływać na funkcjonowanie mózgu i zachowanie.

Jak wspierać osoby z ASD?

Tego można się dowiedzieć! Aktualna wiedza wyjaśnia zachowania i przyczyny dolegliwości w autyzmie oraz odpowiada jak skutecznie wspierać osoby z ASD. Wiedza opiekunów na ten temat zwiększa poczucie kompetencji i umożliwia stworzenie wspierającego środowiska dla osób z autyzmem.

Kto poprowadzi webinar?

Do merytorycznego omówienia tego tematu zaprosiliśmy dr n. o zdr. Annę Kostiukow – prawdziwą ekspertkę w zakresie opieki i wsparcia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Czego dowiesz się z webinaru?

Podczas webinaru, prelegentka dr n. o zdr. Anna Kostiukow przedstawi najnowszą wiedzę i wyjaśni:

• Co to jest Modelowy System Wsparcia dla osoby z autyzmem?
• Jakie choroby współistniejące najczęściej występują u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu?
• Jaka diagnsotyka może być przydatna dla osób z autyzmem?
Zarejestruj się już dziś, a my przypomnimy Ci o webinarze i prześlemy link do nagrania z wydarzenia po jego zakończeniu. Wystarczy, że podasz adres mailowy tutaj.

Kim jest prelegentka?

O dr n. o zdr. Anna Kostiukow można mówić i pisać długo – poznaj lepiej prelegentkę:
dr n. o zdr. Anna Kostiukow – fizjoterapeutka, managerka Wielkopolskiego Centrum Terapii Dzieci, absolwentka zdrowia publicznego – ze szczególnym uwzględnieniem promocji zdrowia w autyzmie, doradczyni zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Wykładowczyni wielu uczelni, w tym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Koordynuje proces terapeutyczny dzieci z zaburzeniami rozwoju, ze spektrum autyzmu na terenie województwa wielkopolskiego (www.wielkopolskiecentrumfizjoterapii/dzieci/). Dyrektorka Niepublicznego Punktu Przedszkolnego SPEKTRUM w Śremie – placówki dedykowanej dzieciom ze spektrum autyzmu www.wielkopolskiecentrumfizjoterapii/przedszkole/ i wicedyrektorka Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej WCF w Poznaniu. Założycielka i właścicielka Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego SpektrumAutyzmu.pl, działającego na rzecz społeczności w spektrum autyzmu, pozyskiwania grantów i rozwoju nauki na rzecz poznania zaburzeń rozwojowych (www.spektrumautyzmu.pl). Kierowniczka studiów podyplomowych „KOMPLEKSOWY SYSTEM WSPARCIA ROZWOJU DZIECKA ZE SPEKTRUM AUTYZMU“, oraz „EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ“ (www.podyplomowe.ump.edu.pl)

Wieloletnia działaczka w obszarze organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób z autyzmem. Aktualnie wiceprezeska Fundacji „W SPEKTRUM ŻYCIA” – www.wspektrumzycia.pl.
Członkini Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej. Ponadto, doradczyni merytoryczna w przedszkolach specjalnych i integracyjnych, koordynatorka grup wsparcia dla matek osób z autyzmem KLUB SUPER MAMY. Koordynatorka projektów Inkubatora Wielkich Jutra, INNOES oraz POPOJUTRZE w działaniach na rzecz autyzmu. Autorka licznych publikacji naukowych poświęconych tematyce autyzmu. Członek komitetów organizacyjnych i naukowych w konferencjach: „AUTYZM w DOMU i w SZKOLE“, „AUTYZM – PROBLEM – ROZWIĄZANIE“, „Wielkopolski Dzień Fizjoterapii“, „SPOTKANIE EKSPERTÓW“. Kierownik wielu grantów i projektów naukowych o tematyce zaburzeń rozwojowych ze spektrum autyzmu. Autorka monografii „SPEKTRUM AUTYZMU tom 1“, wydanej na w 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Oddział w Warszawie